Batman je mŕtvy. Váš odkaz začína teraz.
Batman je mŕtvy. Váš odkaz začína teraz.

Batman je mŕtvy. Váš odkaz začína teraz.

| 1463 x

Gotham Knights

 

  • Štyria rôzni hrdinovia
  • Podarený súbojový systém
  • Rozmanitá náplň príbehových misií
  • Voľnosť v prípade plnenia úloh

 

Gotham Knights má neznesiteľne dlhé intro, kde Batman zomiera. Bojuje sa s Ra's al Ghulom asi 20 minút a nakoniec ho rozdrvia trosky rozpadajúcej sa Bat Cave. Hrdinovia hry nájdu jeho telo v troskách, v jednej ruke zviera masku. Batmanova smrť je nastavením pre hru, ktorá sa chce dištancovať od série Arkham a predstaviť štyroch netopierích hrdinov ako dôstojnú náhradu. Ale Gotham Knights nebol pripravený vymazať Temného rytiera.

Bez ohľadu na to, aký mŕtvy je Batman v Gotham Knights, táto hra nemôže uniknúť jeho dedičstvu najlepšieho superhrdinu videohier. Napodobňuje boj Freeflow, ktorý definoval sériu Arkham a obsahuje mnoho rovnakých darebákov, ktorí už boli v hrách Rocksteady. Gotham Knights sa vás tak usilovne snažia presvedčiť, že je to iné a že Batman je skutočne, definitívne mŕtvy, no všetky jeho nové postavy nakoniec čerpajú z rovnakého starého scenára.

Gotham Knights ma však na pár hodín zabavili. Najprv mi to pripomenulo, aké super môže byť utajenie a boj z pohľadu tretej osoby v štýle Arkhamu. Každý úder a kop má váhu a rytmus – je to prakticky staccato. Je to vzácna akčná hra, mimo porážok Musou ako Dynasty Warriors, kde skupina nepriateľov nie je žiadna fuška; je to príležitosť cvičiť svoju trpezlivosť pri prepašovaní sa cez skladačku hliadok. Keď sa naučíte, ako to hovorí vizuál a stlačíte tlačidlo, aby ste sa k nim pridružili, súboje sa povýšia z chaotických kúskov na hongkonské balety.

Na začiatku boli Batgirl, Robin, Nightwing a Red Hood efektívne Batman lite, ale v štyroch rôznych veľkostiach. Keďže sú vzájomne zameniteľné, všetky majú rovnaký cieľ – nasledovať sprisahanie, ktoré Batman prenasledoval pred smrťou – a všetky rovnaké základné zručnosti potrebné na vykonanie tejto práce.

Ich rozhovory sú interpunkciou medzi segmentmi otvoreného sveta a prípravou na vašu ďalšiu misiu. Existuje niekoľko scén, ktoré sa zaoberajú očividným napätím v skupine, no hru najviac zaujíma výhovorka pre štyri hrateľné postavy. Jason Todd alebo Red Hood zomrel a bol vzkriesený, no nikto nechce hovoriť o tom, ako to radikálne zmenilo jeho vzťah so zvyškom partie a jeho snahu bojovať proti zločinu rovnakým spôsobom. Postavy sa nemôžu vzdialiť od misie alebo Batmanových hodnôt, čo otupuje jednu veľkú šancu Gotham Knights odlíšiť sa od hier v Arkhame.

Batpeeps môžete prepínať v centrálnej lokalite Belfry; body za úroveň a schopnosti sa prenesú ďalej a každá postava dostane primerané brnenie a zbrane na vybavenie. Rozvíjajú svoje vlastné silné stránky prostredníctvom svojich stromov zručností: Robin môže behať bez hluku, Batgirl môže deaktivovať bezpečnostné kamery a veže, Nightwing môže debuffovať a liečiť spojencov a Red Hood môže ovládať nepriateľov.

V kooperácii dvoch hráčov som mohol vidieť, kde sa ich odlišné črty prelínajú. Bojoval som s Harley Quinn – agresívnou šéfkou na vysokej úrovni. Vybudoval som si merač Momentum, aby som nasadil návnadu, ktorá mala Harley rozptyľovať, zatiaľ čo som pomáhal Red Hoodovi vstať zo poškodeného stavu alebo mu dal priestor na liečenie.

Najchytrejší nápad Gotham Knights je nafúknuť aktivity v otvorenom svete a rozdeliť ich na nočné dobrodružstvá. Keď zápasíte medzi strechami, narazíte na špeciálne ciele, ktoré vám po vypočutí poskytnú informácie – veselo doručené indície. Čo vedie k vopred premysleným zločinom, ktoré sa prejavia s lepšími skúsenosťami a odmenami. Väčšina misií má bonusové ciele, ako je dokončenie bez odhalenia alebo zabíjanie nepriateľov zbraňami na diaľku. Ale premyslené zločiny majú viac nepriateľov a ešte ťažšie ciele. Ak zlyháte alebo oblasť neprejdete, nemôžete ich zopakovať.

Gotham Knights sa pokúsili dištancovať od Batmana tým, že ho zabili, no namiesto toho ho to len rozdelilo na štyri jeho napodobeniny unášané v otvorenom svete.

 

Pozrite si trailer:

A teraz do akcie! Pozrite si ako hra vyzerá z pohľadu gameplayu:

 

DIGIHRY SCORE:

GRAFIKA – 7/10   

HRATEĽNOSŤ -  7.5/10     

NÁŠ DOJEM – 6.8/10   

CELKOVÉ SKORE – 7.1/10

 


Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať


Nikoleta M. (SK)

23.9.2023 10:05 ( 4 dní dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

  • naozaj rýchle vybavenie
  • možnosti doručenia

Társi I. (HU)

21.9.2023 19:11 ( 5 dní dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

I was ordered from Hungary and the proudcts are perfect condition! Absolutly fast shipping. I recommend all of my friends!


Jana Č. (CZ)

10.9.2023 19:30 ( 16 dní dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.cz]

neskutečná rychlost odbavení objednávky a zaslání, děkujeme