Bláznivé The Crew 2
Bláznivé The Crew 2

Bláznivé The Crew 2

| 69 x

The Crew 2

  • Veľká mapa a otvorený herný svet
  • Veľa disciplín
  • Fantastický fotografický režim
  • Lode aj lietadlá sa do hry hodia
  • Dobrý arkádový dojem
  • Moderná grafika

Najsilnejšou stránkou hry je ohromný otvorený svet a rozmanitosť v oblasti disciplín. Fanúšikovia simulátorov by sa jej však mali vyhnúť veľkým oblúkom, The Crew 2 je čistokrvná arkáda.

Kým prvý diel chcel byť pretekárskym MMORPG (Massively-Multiplayer Online Role-Playing Game), dvojka možnosti obrovského sveta rozširuje o lode, lietadlá a rad disciplín. Opäť sa prechádzame po zmenšenej verzii Spojených štátov, sú však k videniu všetky veľké mestá a najznámejšie pamiatky, napríklad Socha slobody či pamätník Mount Rushmore s prezidentmi vytesanými do skaly.

Hoci to tvorcovia nepriznajú, dvojka je v podstate reštart pôvodnej hry. A aj keď všetko nedopadlo úplne na jednotku, je vo všetkých smeroch lepšia. Kým do jednotky som sa nebol schopný dostať, v dvojke už mám nahrané cez štyridsať hodín a to ma čaká ešte rad disciplín. The Crew 2 na mňa prvý krát pôsobil ako vyzývateľ špičkovej série Forza Horizon. Obe hry spája otvorený herný svet a voľnosť, tým však podobnosť končí. Forzu Horizon možno označiť ako simcade a vo výsledku na mňa pôsobí viac ako "oslava motorizmu".

Naproti tomu The Crew 2 je arkáda do špiku kostí, v ktorej je nielen rad disciplín, ale tiež veľa výziev ako slalom, útek či prejazd rýchlostnej pasce v čo najvyššej rýchlosti. Okamžite sa potom môžete pozrieť, ako si vediete v porovnaní s hráčmi z celého sveta. The Crew 2 je v tomto smere hravejší, viac akcentuje práve bláznenie, či už len tak, alebo v rámci rôznych hodnotených činností. Ďalšou silnou stránkou je mocný fotografický režim, kedy je možné si prezrieť a aranžovať niekoľko posledných minút. Možností je naozaj veľa, od zmeny počasia, času, cez filtre po expozíciu, dopravu a ďalšie.

Všetky činnosti v hre sú poschovávané do štyroch hlavných hubov: Street Racing, Offroad, Freestyle a Pro Racing. Sú tu klasické pouličné preteky, motokros, rallye, akrobacie s lietadlom, závody na člnoch, formule či monster trucky. Na začiatku samozrejme nie je prístupné všetko, nové disciplíny a ďalšie výzvy si odomykáte postupne hraním.

Nemusíte sa však báť, sú to úplne tradičné skúsenosti, len inak pomenované. Followerov získavate nielen po dokončení závodu, ale aj pri predvádzaní rôznych výtržností, keď sa voľne potulujete v hernom svete. Po dosiahnutí úrovne Icon sa pred vami rozprestrie celá hra, vrátane pokročilých možností prispôsobenia vozidiel, ako je trakcia, ABS, vyváženie bŕzd.

Ak sa veľmi nudíte, vo voľnom režime môžete križovať celé Spojené štáty. Celú mapu si pritom môžete plynule približovať a odďaľovať v štýle Google Maps, čo vyzerá neskutočne dobre. Menšie dedinky a príroda vyzerajú parádne, ale mesta pôsobia občas trochu sterilne, bez šťavy.

Mapa sa hodí aj pri plnení fotografických výziev. Ak sa nachádzate v mieste nejakej pamätihodnosti, v blízkosti zvieraťa či iných zaujímavostí, hra vám ponúkne možnosť splniť výzvu. Stačí sa prepnúť do fotografického režimu, splniť dané podmienky (napríklad skok s motorkou s pohľadom na mesiac) a cvaknúť. Výzvy však môžete plniť cielene, k čomu sa hodí práve skvelá mapa.

Za dokončenie aktivít získate kúsky náhodnej výbavy, pomocou ktorej si postupne vylepšujete svoj strojový park. U vozidiel je to maximálna rýchlosť, výkon motora, brzdná dráha atď. Nové súčiastky sú trojakej kvality. V okamihu, kedy máte vozidlo dostatočne vylepšené, môžete sa pustiť do plnenia aktivít na vyššiu obtiažnosť.

Po dosiahnutí úrovne Icon tiež získavate bodíky, ktoré investujete do rôznych oblastí, ako je rýchlejšie doplňovanie vnútra či zvýšenie šance na lepšiu výbavu. Herná ekonomika je nastavená tak akurát. Je tu síce dvojaká mena, tá je však ako v prípade Forza Horizon 3 voliteľná, hra ma rozhodne do ničoho netlačila. Za najväčšiu chybu momentálne považujem absenciu PvP, teda preteky proti živým hráčom (myslené real-time PvP).

The Crew 2 je arkáda do špiku kostí, ktorá vám umožní vyblázniť sa v množstve disciplín v otvorenom svete. Prezentuje sa síce ako online hra, no ja si však užívam sólo s tým, že čas od času stretnem živého hráča v otvorenom svete. Rozhodne ma nič nenútilo hrať v kooperácii. Nie je to dokonalá hra, ale svoje čaro má.

Pozrite si trailer:

A teraz do akcie! Pozrite si ako hra vyzerá z pohľadu gameplayu:

DIGIHRY SCORE:

GRAFIKA – 9/10   

HRATEĽNOSŤ -  8/10     

NÁŠ DOJEM -  9/10   

CELKOVÉ SKORE – 8.6/10

Recenziu napísal Lukáš Jurík.

 

31% zľava
The Crew 2

PC Uplay

Ihneď na stiahnutieIhneď na stiahnutie
18.60 € 12.90
Hodnotenie digiplayers: (1)

Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať

PS Plus Májové hry zadarmo

6.5.2019 19:35   |   258 x   |  
PS Plus Májové hry zadarmo

PlayStation Plus predplatiteľov tento mesiac čakajú 2 hry. Obe hry uvedené nižšie budú môcť byť stiahnuté od utorka 7. mája. Aby ste ich mohli bezplatne prevziať, musíte ...Martin B. (SK)

23.1.2021 10:42 ( 1 deň dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

bez problémov


Marek K. (SK)

22.1.2021 08:17 ( 2 dní dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

  • super cena a rychle dodanie, komunikacia na jednotku

Jaroslav M. (SK)

22.1.2021 08:08 ( 2 dní dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

  • Rýchla reakcia aj pri technickej nejasnosti
  • Ochota pomôcť po telefóne aj večer