Hi-Fi Rush
Hi-Fi Rush

Hi-Fi Rush

| 51 x

 

  • Kombinuje skvelú akciu a hranie založené na rytme
  • Vynikajúci soundtrack, ktorý obsahuje licencované skladby
  • Pôsobivý dizajn sveta plný hudby
  • Vynikajúca kreslená grafika
  • Fantastická práca s hlasom

 

Hráte za Chaiho, údajne mladú, odvážnu a nafúkanú rockovú hviezdu, ktorá sa prihlási do projektu Armstrong v nádeji, že dostane novú ruku a splní si svoje rockerské sny. Po sérii nešťastných náhod sa Chai ocitne s robotickou rukou, ktorá je poháňaná hudobným prehrávačom náhodne transplantovaným na jeho hruď. Táto kuriózna zvláštnosť je považovaná za chybu a korporácia Vandelay, ktorá robotické vylepšenie ponúkla, sa teraz snaží Chaiovu anomálnu existenciu zlikvidovať a zároveň chrániť svoje vlastné špinavé tajomstvá. Na ceste sa Chai spojí s rebelmi, ktorí sú motivovaní zničiť veľkú technologickú spoločnosť a jej zlú správnu radu.

Ale netrápte sa všetkými detailmi - Hi-Fi Rush sa neberie vážne. Zastrešujúca zápletka je len rámcom, ktorý vývojárske štúdio Tango Gameworks využíva na to, aby prinieslo akciu, v ktorej sa mlátia roboti. Hratelnosť je kráľom a Hi-Fi Rush je šokujúco dobrá akčná hra. Chýba jej hĺbka komb Ninja Gaiden a rozmanitosť útokov Devil May Cry, ale vynahrádza to brilantným základom zameraným na rytmus, ktorý obohacuje akciu a robí boj mimoriadne návykovým. Herné mechaniky nabádajú k zvládnutiu systému, ale nikdy nepôsobia ohromujúco. Je to vítaný druh výzvy, akoby vás hra sama nabádala na prídavok.

Hra Hi-Fi Rush je zameraná na akciu, ale pre spestrenie hrateľnosti kombinuje ľahké hádanky a plošinovky. Hra vás rýchlo prevedie medzi jednotlivými časťami, čím udržuje svieži zážitok a svižné tempo. Preskočte technofarebnú priepasť, zapojte sa do nepovinného boja, pozbierajte skryté tajomstvá a potom skočte späť na hlavnú cestu, aby ste bojovali ďalej. Jediné prestávky sú v salóniku, kde si môžete nakúpiť nové pohyby, skontrolovať postup vo vedľajších úlohách alebo sa pohrať s 808 (rozkošná, chlpatá robotická mačka).

Ľahké útoky sú rýchle a ich vykonanie trvá jeden úder. Ťažké útoky sú oveľa silnejšie, ale ich vykonanie trvá dva údery. Ľahké a ťažké útoky môžete striedať a vykonávať tak špeciálne kombá, pričom v obchodnom centre si môžete zakúpiť nové pohyby (napríklad útok s rotáciou alebo rýchly útok v štýle iaido). Kombo vetvy nie sú príliš komplikované, takže môžete spoľahlivo likvidovať nepriateľov jednoduchým reťazením úderov, ako uznáte za vhodné. Napriek tomu je tu veľký kombo potenciál vďaka pohybom, ktoré môžete odomknúť.

K dispozícii sú aj ďalšie doplnkové schopnosti, ktoré rozšíria váš útočný potenciál. Úhybné manévre vás vyvedú z nebezpečenstva, zatiaľ čo parírovanie odkloní prichádzajúce poškodenie bez toho, aby ste museli obetovať svoju pozíciu (a obe sa dajú načasovať do rytmu pre väčší štýl). Postavy, ktoré stretnete, môžete privolať ako pomocníkov so špeciálnymi vlastnosťami útoku, ako je rozbitie štítu alebo preťaženie bariéry, alebo jednoducho na predĺženie vášho komba. Dokonca získate aj chápadlo v štýle Nero, ktorým sa môžete priťahovať k nepriateľom, čo vám dáva vynikajúcu schopnosť uzatvárať medzery a obohatiť tak svoj útok. K dispozícii máte množstvo nástrojov, čo znamená veľký kombo potenciál. Hra je aj vizuálnym zážitkom. Svet pulzuje životom a výtvarné spracovanie dokonale vystihuje svet v komiksovom štýle. Ostrý vizuál v rozlíšení 4K tomu určite napomáha, rovnako ako vynikajúce modely v celtovom tieni, ktoré majú dostatok detailov na to, aby všetko vyzeralo štýlovo a výrazne, ale nie natoľko, aby hra pôsobila rušne alebo prekombinovane.

Hi-Fi Rush vnáša nový život do akčného žánru vďaka zábavnému kreslenému vizuálu, vynikajúcej hudbe, herným zvratom zameraným na rytmus a návykovému boju zblízka.

 

Pozrite si trailer:

A teraz do akcie! Pozrite si ako hra vyzerá z pohľadu gameplayu:

 

DIGIHRY SCORE:

GRAFIKA – 9/10   

HRATEĽNOSŤ -  8/10     

NÁŠ DOJEM – 9/10   

CELKOVÉ SKORE – 8.6/10

 


Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať

Zábava s Mario Golf

23.7.2021 17:00   |   1989 x   |  
Zábava s Mario Golf

Mario Golf: Super Rush   Dobrý pocit z odpaľovania Zábavná akčná nadstavba Hranie s viac ľuďmi pri jednej televízií Nový režim Battle Golf & ...Jan T. (CZ)

10.3.2023 20:08 ( 11 dní dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.cz]

Zboží které nikde jinde nemají měli na skladě a za 2 dny od objednání přišlo z Bratislavy do Prahy 10/10


Tomáš M. (SK)

9.3.2023 14:58 ( 12 dní dozadu)
[Hodnotenie z Digihry]


Bohuš M. (SK)

8.3.2023 08:35 ( 13 dní dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

  • Hráš hneď po obdržanie kódu