Kúzelné It Takes Two
Kúzelné It Takes Two

Kúzelné It Takes Two

| 127 x

It Takes Two

 

  • Vyvážená kooperácia
  • Zábavný príbeh
  • Krásna grafika
  • Originálna zábava pre dvoch
  • Vydarený humor

 

It Takes Two je opäť unikátne v tom, že si ho sami nezahráte, potrebujete druhého člena do tímu. Či už je to kamarát, partner či ďalší člen rodiny, hrať sa musí v dvoch. Vzhľadom k tomu, že aktuálna situácia príliš nepraje návštevám, parťáka možno našťastie zohnať aj online (na PlayStatione však vyžaduje predplatné Plus). Hra je však primárne robená v štýle rozdelenej obrazovky na "gaučové hranie". Hneď na úvod musím záujemcov varovať. Ak ste zvyknutí na kooperáciu v štýle hier od Nintenda, kedy často druhý hráč len sekunduje a vlastne na jeho schopnostiach toľko nezáleží, v It Takes Two je potrebné byť na rovnakej úrovni a navzájom sa vedieť podržať. V hre chýba nastavenie obtiažnosti a je robená tak, aby ste ciele dosiahli spoločnými silami. Nie, že jeden bude "ten hlavný" a druhý sa povezie. Čo je koniec koncov aj krásna metafora na samotný príbeh hry.

Ten pojednáva o rozpadnutom manželstve Codyho a May, ktoré sa ich dcéra Rose pomocou kúzelného priania snaží napraviť. A to tak, že svojich rodičov nevedomky premení v dve malé bábky a spolu s nimi tiež ožije aj "kniha lásky" doktora Hakima, ktorá sa následne rozbitý pár snaží postrčiť tým správnym smerom. Hra je aj napriek celkom dospelých tém poňatá ako rozprávka plná hovoriacich veveričiek, oživeného kutilského náradia alebo plyšových opíc. Počas hrania som sa po príbehovej stránke nemohol zbaviť dojmu, že humor v It Takes Two mi trochu pripomína ten vo filmoch od DreamWorks či Pixaru. Na pohľad detský, avšak zároveň plný pop kultúrnych referencií aj dospelých vtipov. Hoci môžete k hre skutočne posadiť celú rodinu (pozor, hra bohužiaľ nie je v slovenčine, len v angličtine), chopiť gamepadu by sa mali skôr tí zručnejší.

Zatiaľ čo celá hra je len o kooperácii, pravidelne nachádzate aj nepovinné minihry, do ktorých môžete kedykoľvek spätne skočiť z položky v menu. Tie vás naopak postavia proti sebe, či už sa preťahujete na lane, strieľate po sebe v tankoch, alebo sa snažíte jeden druhého tresnúť kladivom. Minihier je tu viac než dosť. Je len na vás, koľko času v nich strávite, nás si po väčšinou dlho neudržali. Raz alebo dvakrát nám ich stačilo vyskúšať a už sme zase nedočkavo bežali ďalej. Grafika je ďalšou silnou stránkou It Takes Two a ponúkne množstvo pasáží, kde sa dá kochať okolím, či už ste v osom úli, v zasnežených horách alebo vo vesmíre. A to aj napriek tomu, že máte celý obraz rozdelený napoly. Zvyknete si na to dosť rýchlo a vlastne sa to aj hodí, keď môžete druhého smerovať v prípade, že sa stratí, alebo nevie čo má robiť.

It Takes Two nás doma veľmi príjemne zaskočila. Verím, že veľa z vás má doma či medzi známymi niekoho, kto si túto hru užije, hoci by si ju sám nevybral. Hra spolupráce posúva z roviny príbehovej aj do skutočnej a ako už napovedá jej názov, potrebujete na ňu dvoch. Ak vám "gaučový multiplayer" chýba, máte niekoho vhodného po ruke a chcete stráviť príjemných a vtipných 10 až 15 hodín It Takes Two je presne pre Vás.

Pozrite si trailer:

A teraz do akcie! Pozrite si ako hra vyzerá z pohľadu gameplayu:

DIGIHRY SCORE:

GRAFIKA – 10/10   

HRATEĽNOSŤ -  9/10     

NÁŠ DOJEM – 9.5/10   

CELKOVÉ SKORE – 9.5/10

Recenziu napísal Lukáš Jurík.

 


Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať


Radek M. (CZ)

11.4.2021 16:45 ( 1 deň dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.cz]

  • rychle, spolehlivě

Jozef B. (SK)

11.4.2021 08:20 ( 1 deň dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

  • nieje čo dodať, skvelé rozdelenie, super ceny ...

Marek V. (CZ)

10.4.2021 09:42 ( 2 dní dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.cz]

Prostě super, včetně bleskového zodpovězení dodatečných dotazů.

  • rychlost
  • komunikace
  • zákaznický servis