Marvel’s Spider-Man 2
Marvel’s Spider-Man 2

Marvel’s Spider-Man 2

| 511 x
  • Hra dokáže dokonale sprostredkovať pohyb Spider-Mana po meste
  • Fantastické technické spracovanie
  • Dlhá kampaň a množstvo vedľajších misií
  • Viacero hrateľných postáv

 

Opäť sa vraciame do úžasne detailnej a krásnej reprodukcie New Yorku, teraz väčšej a živšej ako kedykoľvek predtým. Hra, v ktorej vystupujú Peter Parker aj Miles Morales, umožňuje hráčom vymeniť si ich, pretože Kraven the Hunter sa vtrhol do mesta s plánom oslobodiť skupinu superzloduchov a potom ich loviť pre šport. Medzitým mimozemský symbiot, ktorý stojí za postavou Venoma od Marvelu, číha na tých najneočakávanejších miestach.

Rovnako ako v prvom diele je hra postavená na stále sa stupňujúcich súbojoch proti známym pavúčím nepriateľom a ich prisluhovačom, pričom obaja Spider-Mani využívajú širokú škálu pohybov a útokov zblízka, ktoré sú doplnené množstvom komb a špeciálnych úderov. Môžete vyzdvihnúť nepriateľov do vzduchu a mlátiť ich, kým sú zavesení; môžete dávať údery pavučinou, švihať kopnutím a strieľať chain lightning - je to smršť super hrdinského násilia. Ako postupujete, získavate skúsenosti a žetóny, ktoré môžete minúť na stromy zručností a vylepšenia obleku, čím sa rozširuje váš arzenál schopností. Hoci majú obe postavy mierne odlišné schopnosti, používajú rovnaké rozloženie tlačidiel, ktoré je rozsiahle a spočiatku mierne mätúce - kombinácií tlačidiel je veľa. Tí, ktorí hrali prvé dve hry, budú mať výhodu, pretože základná bojová mechanika je rovnaká - až kým Peter Parker nezíska úžasné nové schopnosti vďaka... no, nebudeme spojlovať.

Aj rytmus hry je podobný ostatným. Každá štvrť New Yorku má rôzne typy čiastkových úloh, ktoré sa objavujú v okolí - niekedy zastavujete pouličné zločiny, inokedy hľadáte úkryty nepriateľov (a hodiny sa zakrádate na vysokých miestach a likvidujete stráže jednu po druhej) alebo sa zapájate do malých miestnych kríz. Tých je v každej oblasti mesta určitý počet, takže ich prirodzene naberáte cestou k hlavným príbehovým misiám - hoci kompletisti si budú chcieť zazipsovať a splniť ich všetky.

Hra však veľmi dobre kombinuje príbehy Petra a Milesa bez toho, aby príbeh pôsobil preplnene alebo plytko. Ich vzájomne sa prelínajúce príbehy sa niekedy zladia, inokedy sú v kontraste, a pritom prinášajú nečakané zvraty. Parker sa snaží presadiť v živote ako dospelý, hľadá si prácu a sťahuje sa k MJ, zatiaľ čo Morales sa stále vyrovnáva so smrťou svojho otca a bojuje s vlastným pocitom menejcennosti.

Nie sú to len detaily v pozadí, ktoré nám rýchlo podávajú filmové sekvencie. Medzi hlučnými súbojmi s množstvom scén hra prináša veľa tichých okamihov ľudskosti, priateľstva a emócií. Je tu pekná scéna s Petrom, Harrym a Mary Jane v zábavnom parku Coney Island, kde sa zúčastňujete na vedľajších hrách a jazdíte na horských dráhach, a pritom si uvedomujete väzby medzi postavami.

Na ceste sa vyskytlo niekoľko chybných krokov. Väčšina súbojov s bossmi je naozaj zbytočná a nabaľuje sa na nich jedna fáza za druhou, pričom by stačilo pár fáz. Je tu aj niekoľko halucinogénnych/VR fantasy sekvencií, ktoré sú ako vždy skôr frustrujúce a nudné než napínavo sureálne. Občasné zlyhania používateľského rozhrania: v hre s takým zložitým radom pohybov a akcií potrebujete super jasné značenie a niekedy vôbec nie je zrejmé, čo máte v sekvencii hádaniek robiť, často preto, že schéma ovládania sa môže v jednotlivých fázach mierne líšiť.

Je však skutočným potešením hrať niečo, čo bolo s takou láskou vymyslené a čo je tak verné svojmu východiskovému materiálu. Je to hra, ktorú by si mal vyskúšať každý, kto má PS5, a ktorú dopĺňa obdivuhodný rozsah možností prístupnosti, aby sa Spider-Manom mohla stať čo najširšia skupina potenciálnych hráčov. Takto by mali vyzerať mainstreamové akčné dobrodružné videohry: veľká, plnohodnotná fantázia, nabitá obohacujúcimi detailmi a nabitá konfliktom a emóciami. Vo všetkých smeroch, ktoré sa počítajú, je Marvel's Spider-Man 2 stelesnením slávneho motta Stana Leeho: Excelsior!          

 

Pozrite si trailer:

A teraz do akcie! Pozrite si ako hra vyzerá z pohľadu gameplayu:

 

DIGIHRY SCORE:

GRAFIKA – 9/10   

HRATEĽNOSŤ -  9/10     

NÁŠ DOJEM – 9.5/10   

CELKOVÉ SKORE – 9.2/10

 

 


Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať

Spider-Man je späť

4.6.2021 16:45   |   3622 x   |  
Spider-Man je späť

Spider-Man: Miles Morales Správna komiksová videohra Miles Morales je skvelý super hrdina Slušná porcia obsahu Takmer neexistujúce nahrávacie časy Krásna ne ...Slavo B. (SK)

5.12.2023 10:51 ( 1 deň dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

lahke objednanie aj platenie rychle dodanie


Jozef H. (SK)

5.12.2023 09:30 ( 1 deň dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

S e-shopom som velmi spokojny. Vsetko prebehlo hladko a rychlo, dokonca mi pribalili aj maly darcek:)


Radek M. (CZ)

4.12.2023 12:45 ( 2 dní dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.cz]

Velmi rychlé dodání

  • Velmi rychlé dodání - dopoledne objednáno, druhý den doručeno