Masaker na campe The Quarry
Masaker na campe The Quarry

Masaker na campe The Quarry

| 208 x

The Quarry

 

 • Parádna žánrovka pre milovníkov béčkových hororov
 • Výborné herecké výkony všetkých zúčastnených
 • Možnosť zdieľať zážitok vo viacerých ľuďoch
 • Viac ako 100 možných zakončení
 • Skvelá grafika

 

The Quarry je v podstate séria cutscén, v ktorých si hráči môžu vybrať medzi možnosťami vetvenia z pohľadu niekoľkých postáv. Hra dáva hráčovi dostatočnú silu na to, aby ovplyvnila príbeh, ale nie natoľko, aby ho úplne rozbila. Napríklad: Jacob, sa rozhodne sabotovať starú dodávku z Hackett's Quarry. Ako hráč nemôžem Jacoba zastaviť, ale môžem si vybrať, či vezme rotačné rameno alebo pretrhne palivové potrubie. Tieto rozhodnutia na seba nadväzujú a roztáčajú príbeh závratnou sieťou ciest.

To je najväčšia škoda, pretože príbeh, aj keď môže byť miestami známy, ponúka niekoľko zaujímavých odbočiek v závislosti od vykonaných rozhodnutí. Existuje dosť odlišných ciest založených na zdanlivo bezvýznamných rozhodnutiach, ktoré v konečnom dôsledku určujú, kto a koľko postáv prežije, čo znamená, že pravdepodobne budete chcieť The Quarry hrať viackrát. Tieto binárne voľby sú prerušované rýchlymi sekvenciami, v ktorých sa postava potrebuje skrčiť pod konár, vyhnúť sa rane pazúrmi alebo chytiť cenný predmet. Existuje tiež množstvo spôsobov, ako tieto výzvy zjednodušiť, vrátane možnosti automatického prechodu. K dispozícii je dokonca filmový režim s „všetci žijú“, „všetci zomrú“ a „gorefest“ strihmi pre tých, ktorí chcú len sledovať, ako sa odohráva brutálna akcia. Prostredia a rekvizity sú nádherne vykreslené, ale moja frustrácia z ovládacích prvkov to neguje; Radšej by som mal možnosti, ktoré ma automaticky nasmerujú na prehliadku sekvencie, než tie, ktoré preskakujú rýchle udalosti. Je to zvláštny krok späť pre tvorcov zo Supermassive, ktorí sa zlepšili v skúmaní treťou osobou v každej iterácii svojej predchádzajúcej série, Anthology: Dark Pictures.

Supermassive nepreniká do hĺbky týchto postáv, pretože nie sú hlavnou atrakciou príbehu. Môžete buď decká povzbudzovať k úspechu, povzbudzovať ich, aby boli tou najlepšou možnou verziou samých seba... alebo byť len zlomyseľným diablíkom, ktorý ich tlačí do konfliktu, malichernosti a zloby, ktorý vychutnáva si ich prípadné mrzačenie.

The Quarry má asi 10 hodín a je to typ hry, ktorú nemožno vidieť celú na jeden záťah. Hra však sleduje hlavné „cesty rozhodnutí“, ktoré môžu zmeniť priebeh hry, takže si môžete skontrolovať a zistiť, aká „motýlia klapka mohla spôsobiť konkrétny hurikán“ ktorému sa chcete nabudúce vyhnúť. Je to skvelý rozprávačský trik.

A čo viac, prezentácia toho všetkého je fantastická, od estetiky sledovacej technológie v štýle 80. rokov až po spôsob, akým sú návody prezentované v retro animáciách zo starej školy, a la Fallout PSA. Existujú dokonca aj prestávky kapitol, kde sa stretnete so znepokojivou staršou dámou, ktorá naznačí širšie otázky prostredia a lomu, ktoré pomáhajú udržiavať strašidelnú, znepokojujúcu náladu – dokonca aj po akčnej scéne alebo komickej chvíľke. Bohužiaľ, ústredné monštrum The Quarry neobstojí pri hľadaní hráča. V jednej chvíli zviera dostane veľké filmové odhalenie, v spŕške sekvencii, ktoré nedávajú zmysel – a zhoršuje sa zakaždým, keď sa to opakuje. Nadprirodzené stvorenie prichádza so zoznamom pravidiel, ktoré nie sú vždy dobre vizuálne vyjadrené. Výsledky sú skôr banálne ako desivé.

Hra sa jednoznačne inšpirovala hororovými a slasherovými klasikami z 80. rokov. Je len škoda, že The Quarry je lepšie sledovať ako hrať. Som si istý, že mi v Hackett's Quarry unikli nejaké tajomstvá, len preto, že som okolo nich zakopol, keď som sa pokúšal preliezať lesy a chatky s frustrujúcim ovládaním. Pokiaľ dokážete tolerovať momenty, pri ktorých sa závoj pošmykne a ilúzia príbehu sa na chvíľu zlomí, môžete si vychutnať skvelý hororový príbeh plný uspokojujúcich zvratov a strašidelných postáv.

 

Pozrite si trailer:

A teraz do akcie! Pozrite si ako hra vyzerá z pohľadu gameplayu:

 

DIGIHRY SCORE:

GRAFIKA – 9/10   

HRATEĽNOSŤ -  6.5/10     

NÁŠ DOJEM – 7/10   

CELKOVÉ SKORE – 7.5/10


Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať


Miroslav V. (SK)

28.6.2022 23:53 ( 2 dní dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

Rozhodne kupim znovu, velka spokojnost

 • Bonusy k objednavke
 • Rychle dorucenie
 • 100% spokojnost
 • Ziadne

Erik F. (SK)

25.6.2022 09:49 ( 6 dní dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

super cena, rychle dodanie kodu, 100% funkčnosť kodu, odporučam

 • kod prišiel okamžite, kod fungoval, aktivoval som ho som maximalne spokojny
 • žiadne

František M. (SK)

18.6.2022 08:52 ( 13 dní dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

 • Pri prvom nakupe prebehlo vsetko tak ako malo problem sa vyriesil hned