Novinka Endling: Extinction is Forever
Novinka Endling: Extinction is Forever

Novinka Endling: Extinction is Forever

| 298 x

Endling: Extinction is Forever

 

  • Atmosféra plná drámy
  • Emotívne rozprávanie
  • Evokujúci svet

 

Prežitie. Teplo. Výživa. Sú tieto potreby jedinečné pre ľudský život? Je až príliš ťažké zabudnúť na ostatné stvorenia, ktoré nazývajú Zem svojim domovom, a je až príliš ľahké zmiesť zo seba škody, ktoré ľudská rasa spôsobuje týmto druhom z minúty na minútu. Endling: Extinction is Forever je hra navrhnutá tak, aby rezonovala s touto myšlienkou, aby zapálila plameň vedomia a súcitu, ktorý je veľmi potrebný v čoraz stiesnenejšom svete, v ktorom žijeme. Skutočnosť, že to robí s emocionálnou hĺbkou, dramatickosťou a empatiou bez náznaku dialógu z neho robí skutočný príbeh pre našu dobu.

Svet je v plameňoch. Les horí a vy bežíte cez tento apokalyptický výhľad v nádeji, že prežijete. Ste posledná žijúca líška, a keď uniknete traume z požiaru, pristanete medzi vrecami civilizácie. Vyliezaním von a krívaním cez zasneženú krajinu objavíte ľudí s plynovými maskami, snažiacich sa zaobstarať si vlastné bývanie na tomto schátranom mieste. Toto nevyzerá ako spoločnosť, ktorú poznáme.

Máte jednoduchý rad spôsobov, ako interagovať so svetom, pohybovať sa po ňom na 2D rovinách, ktoré sa v pravidelných intervaloch rozvetvujú a umožňujú vám vybrať si trasu, po ktorej kráčate. Počas prieskumu môžete čuchať vzduch, nájsť vône, ktoré budete nasledovať, predtým, ako sa k nim priblížite a skočíte, aby ste sa vrhli na svoju korisť. Inokedy budete chcieť skočiť do kríkov, aby ste sa skryli pred očami ľudí, alebo utiecť, čo je nevyhnutnosť, keď sa musíte vrátiť domov načas, hoci to obmedzujú kratšie, robustnejšie líščie nohy vašich mláďat. Časový limit každej noci robí z prieskumu napätú a atmosférickú záležitosť. K dispozícii je tiež obmedzené značenie, takže keď sa budete túlať ďalej a ďalej od domova, stáva sa to dobrodružstvom samo o sebe, len sa snažíte zapamätať si, ktorou cestou ste sa vybrali, a sledovať, ako sa východ slnka čoraz viac približuje.

Vaša rodina sa čoskoro rozpadne. Lapač chytí jedno z vašich mláďat – v mojom prípade to bolo to, o ktorom som sa už rozhodol, že je moje obľúbené. Udalosti sa prehrávajú ako spomienky, ktoré vyňucháte po ceste, pričom fialové vône označujú ďalšie udalosti, zatiaľ čo zelené označujú blízke jedlo. Herné systémy sú tu úžasne jednoduché.

Nezávislé hry sú rušným úľom inovácií a vynaliezavosti v oblasti hrania a Endling využíva svoj menší tím naplno a vytvára vierohodný a brutálny svet plný náhodných detailov, ktoré naznačujú, čo priviedlo planétu do tohto bodu. Je spravodlivé predpokladať, že ide o predĺženie cesty, po ktorej kráčame. Endling snáď pomôže zvýšiť povedomie a podporiť ďalší výskum straty biotopov našej planéty a záťaže, ktorú kladieme na náš vlastný domov.

Nemohol som si pomôcť, ale cítil som sa emocionálne zaujatý udalosťami v hre a obával som sa, že moje mláďatá nebudú mať dosť jedla, kým budú hľadať svojho chýbajúceho súrodenca. Tomu napomáha dramatický soundtrack. Vizuály, ktoré umocňujú atmosféru, sú robustné, odvážne, charakterné a oživujú vašu líščiu rodinu a ostatných obyvateľov tejto pustatiny.

Endling: Extinction is Forever je dojímavý kúsok emotívneho krátkeho príbehu, ktorý rozpráva príbeh o prežití, ktorý si vyžaduje okamžitú zmenu.

 

Pozrite si trailer:

A teraz do akcie! Pozrite si ako hra vyzerá z pohľadu gameplayu:

 

DIGIHRY SCORE:

GRAFIKA – 8/10   

HRATEĽNOSŤ -  9/10     

NÁŠ DOJEM – 8.5/10   

CELKOVÉ SKORE – 8.5/10


Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať


Irakli C. (SK)

16.8.2022 11:20 ( 6 hod dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

  • Rychlost, kvalita

Matej S. (SK)

7.8.2022 09:11 ( 9 dní dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

  • Ľahké ovládanie stránky

Matej V. (SK)

4.8.2022 09:14 ( 12 dní dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

Velmi spokojny. Konecne obchod ktory predobjednavky krabicovych verzii hier doda uz v den globalneho datumu vydania. (Nie ako ine obchody ktore predobjednavky v den vydania len zacnu odosielat.....). Super.

  • OK ceny
  • Predobjednavky su dorucene hned v den globalneho datumu vydania
  • Rychlost
  • Kominikacia
  • Ponuka