Novinka Splatoon 3
Novinka Splatoon 3

Novinka Splatoon 3

| 144 x

Splatoon 3

 

  • Chytľavé multiplayerové zapojenia
  • Rad noviniek a čiastkové zmeny
  • Výrazne rozšírené možnosti prispôsobenia
  • Podarený príbehový režim

 

Splatoon 3 je neisté balansovanie. Je v závideniahodnej pozícii, keď sa snaží zachovať prístupnú povahu typickej rodinnej atmosféry Nintenda a zároveň prekračuje hranice schopností pre hráčov, ktorí sú so sériou už väčšiu časť desaťročia.

Tretia položka v sérii bláznivých strieľačiek od Nintenda si zachováva základnú estetiku striekania farebného atramentu na fádnu arénu, podporenú zlým zmyslom pre módu. Tá istá úžasná rýchla streľba spojená s prepínaním medzi dieťaťom a chobotnicou je nažive aj v Splatoon 3, ale širšia hra bojuje medzi príťažlivosťou pre nováčikov aj veteránov.

Kampaň Splatoon 3 je symbolom boja medzi apelovaním na čo najširšiu hráčsku základňu a výzvou pre hráčov vyššej úrovne. Kampane Splatoon z minulých rokov nás zvyčajne prinútili prejsť do režimu hrdinu – strieľať hordy nepriateľov s bezohľadnou oddanosťou. Splatoon kampane boli vždy zábavné, ale zvyčajne neboli také náročné.

Zdá sa, že kampaň Splatoon 3 je tiež uviaznutá medzi zjednodušenými ponukami hrdinskej strieľačky a genialitou Octo Expansion, ale nechce sa uspokojiť ani s jedným. S každou samostatnou arénou prichádza na rad, či budete mať za úlohu zostreliť vlny bez mozgových nepriateľov alebo hustú hádanku vyžadujúcu rýchle myslenie za behu. Úrovne sa striedajú medzi brutálne ťažkými a ľahkými a neexistuje žiadna celková krivka obtiažnosti.

Hra sa len čiastočne naučila správne lekcie z Octo Expansion. Je tu prevládajúci pocit, že Splatoon 3 vie, ako vytvárať úrovne vyžadujúce starostlivé plánovanie a obratné prevedenie, ktoré je uspokojivé poraziť, ale toto nebolo aplikované rovnomerne v celom zážitku. Výsledkom je kampaň s výraznými skokmi v obtiažnosti, a hoci to niekedy určite pôsobí uspokojujúco a vzrušujúco, je to vždy len v malých dávkach.

Splatoon 3 sa nedarí posunúť strop svojich schopností nahor, ale ponuka pre viacerých hráčov dáva hráčom šancu sa skutočne vyhrievať v nových aspektoch hry. Roztieranie atramentu po mape a vrhanie sa do nej bezhlavo vo forme chobotnice bolo vždy vzrušujúce, ale teraz je tu pridaná dimenzia rôznych okázalých pohybov, ktoré sa dajú urobiť v podobe chobotnice, navrstvené na súpravu pohybov, ktoré už séria Splatoon stanovila ako byť dokonale hladký.

Napríklad je tu malý zložitý pohyb, ktorý môžete vykonať vo forme chobotnice, kde pohybom analógovej páčky v kombinácii s tlačidlom skoku vytečie atrament v oslnivom záblesku. Nie je to len na parádu – v tejto pomlčke sú v skutočnosti zaručené obdobia krátkej nezraniteľnosti, čo znamená, že môžete potenciálne vyskočiť z atramentu, ktorý je úplne nepriepustný pre nepriateľskú paľbu, a opätovať paľbu ich vlastným atramentom v mihnutí oka. Je skutočne zábavné tam sedieť a učiť sa kombinácie tlačidiel pre nový pohyb – taký, ktorý stavia na iných pohybových zručnostiach bez toho, aby ste zrušili čokoľvek, čo bolo predtým.

Hra uviazla medzi brilantnou logickou strieľačkou a štandardnou akčnou fujavicou, namiesto toho, aby tieto dve veci spájala dohromady pre bezproblémový a príjemný zážitok. Multiplayer a sprievodný Salmon Run sú také skvelé, ako vždy boli, teraz s pridanými bonusmi, ktoré uľahčujú prístup a zábavu ako kedykoľvek predtým. Pohybové doplnky sú pre Splatoon 3 veľkou výhrou a skutočne sa im darí pridať ďalšiu hĺbku do už tak úžasných systémov Splatoon. V Splatoon 3 je dokonalosť (až na pár múch z kampane)

 

Pozrite si trailer:

A teraz do akcie! Pozrite si ako hra vyzerá z pohľadu gameplayu:

 

DIGIHRY SCORE:

GRAFIKA – 7/10   

HRATEĽNOSŤ -  8/10     

NÁŠ DOJEM – 7/10   

CELKOVÉ SKORE – 7.3/10

 


Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať


Filip S. (CZ)

25.9.2022 17:49 ( 2 dní dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.cz]

Vše ok

  • Dobré ceny i po přepočtu z EUR

Matej S. (SK)

25.9.2022 11:45 ( 2 dní dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

  • Rýchle doručenie

Eduardo R. (SK)

24.9.2022 12:24 ( 3 dní dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

  • Price
  • Delivery time