Novinka vo FH5! Hot Wheels
Novinka vo FH5! Hot Wheels

Novinka vo FH5! Hot Wheels

| 325 x

Forza Horizon 5: Hot Wheels

 

 • Ohromujúca grafika
 • Fantasticky smiešne rozloženie trate
 • Množstvo obsahu
 • Veľká rozmanitosť pretekov a podujatí

 

Prvé rozšírenie pre Forza Horizon 5 je konečne tu a je to jedno z najlepších, ak nie to najlepšie, čo kedy vytvorili. Nie je to prvýkrát, čo priniesli licenciu na Hot Wheels, po tom, čo sa v 3. ukázali, ale toto je zatiaľ najšialenejšie, najzábavnejšie a obsahovo najbohatšie rozšírenie. Vďaka úchvatnej grafike, šialenému zmyslu pre rýchlosť a vynikajúcemu výkonu je to zážitok, ktorý si nechcete nechať ujsť.

Predpoklad pre tento je jednoduchý. Ľudia (zdanlivo najbohatší na svete) prevádzkujúci Horizon Festival postavili tri veľké lietajúce pevniny prepojené s pretekárskym centrom. Prvá oblasť, v ktorej budete pretekať, je zasnežená, so zľadovatenými cestami, no v rámci tohto mrazom nabitého monštra je aktívna sopka. Ďalej je zalesnená oblasť plná nádherných vodopádov a chodníkov s vodnými toboganmi, ktoré sa snažia zvýšiť obtiažnosť. Nakoniec tu máme púštnu oblasť „chránenú“ gigantickým drakom, ktorý vyzerá ako hračka. V centre toho všetkého idete šialene rýchlo, aby ste sa dostali do vášho domova na oblohe na tomto smiešnom, úplne nerealistickom a úžasne veľkom festivale.

Hral som mix PC v Ultra Settings a na Xboxe Series X v režime výkonu. Novinkou na konzolách je možnosť zmeniť posúvač zorného poľa, hoci je k dispozícii iba v rozšírení Hot Wheels. Všetko bežalo neuveriteľne dobre a umelecký dizajn bol dokonalý. Každá cesta je vyrobená z tej slávnej oranžovej a modrej dráhy Hot Wheels. Dopĺňajú ich kovové časti s magnetizovanými podlahami a už spomínané vodné žľaby, ktoré vedú k absolútnemu masakru. V strede obrazovky je zaujímavý, aj keď niekedy trochu prekážajúci, nitkový kríž, ktorý sa neustále prispôsobuje, aby vám povedal, akým smerom gravitácia pôsobí na vaše vozidlo.

Rýchle cestovanie je zadarmo, čo je skvelé, pretože klasické cestovanie v priamom štýle tu jednoducho nefunguje. Ak by ste museli jazdiť z jedného konca mapy na druhý zakaždým, keď ste chceli urobiť nové preteky alebo kaskadérsky kúsok, rýchlo by ste zostarli. Pre záujemcov bolo pridaných aj viacero nových úspechov, ale celkovo je to do značnej miery Forza Horizon 5, ktorú som hral pri uvedení na trh, a je geniálnejšia ako kedykoľvek predtým. Toto plné objatie absurdity a arkády sa rozširuje aj do nových udalostí v laboratóriu s bláznivými skokmi cez nemožné krajiny.

Len málo hier vo mne vyvolalo skutočný pocit nostalgie. Nebol som najväčší fanúšik Hot Wheels, keď som vyrastal, ale mal som na tom svoj podiel. Ak sa vám základná hra páčila, rozhodne si musíte zahrať toto rozšírenie.

 

Pozrite si trailer:

A teraz do akcie! Pozrite si ako hra vyzerá z pohľadu gameplayu:

 

DIGIHRY SCORE:

GRAFIKA – 10/10   

HRATEĽNOSŤ -  10/10     

NÁŠ DOJEM – 10/10   

CELKOVÉ SKORE – 10/10

:)

 


Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať

F1 2018 recenzia

10.9.2018 15:45   |   2045 x   |  
F1 2018 recenzia

Musíte sa vcítiť do návrhárského týmu Codemasters´ keď sa na konci sezóny 2017 stretnú s každoročným „Čo pridáme do hry pre ďalší rok?”. Takto si to predstavujem ja. “No, ...


Nové Gran Turismo

24.3.2022 01:10   |   812 x   |  
Nové Gran Turismo

Gran Turismo 7   Neuveriteľné množstvo obsahu Pobaví amatérskych jazdcov i profesionálov Až manicky detailné modely áut Prakticky dokonalý jazdný mode ...Irakli C. (SK)

16.8.2022 11:20 ( 6 hod dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

 • Rychlost, kvalita

Matej S. (SK)

7.8.2022 09:11 ( 9 dní dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

 • Ľahké ovládanie stránky

Matej V. (SK)

4.8.2022 09:14 ( 12 dní dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

Velmi spokojny. Konecne obchod ktory predobjednavky krabicovych verzii hier doda uz v den globalneho datumu vydania. (Nie ako ine obchody ktore predobjednavky v den vydania len zacnu odosielat.....). Super.

 • OK ceny
 • Predobjednavky su dorucene hned v den globalneho datumu vydania
 • Rychlost
 • Kominikacia
 • Ponuka