Rage 2 je vonku: Prináša obrovský otvorený svet a more zábavy
Rage 2 je vonku: Prináša obrovský otvorený svet a more zábavy

Rage 2 je vonku: Prináša obrovský otvorený svet a more zábavy

Rage 2, ktorý vyšiel 14. mája je pokračovaním originálu z roku 2011. Hra však v tom čase vychádzala len PS3 a Xbox 360. Rage 2 je už k dispozícii pre platformy PS4, Xbox One a PC. Vo farebnej post-post apokalypse nájdete asi všetko, zbrane, autá výbuchy a ako už mnohí hráči poukázali podľa prvých trailerov podobnosť s Mad Maxom. Nudiť sa teda rozhodne nebudete. Pripravili sme pre vás všetko čo potrebuje o horúcej novinke vedieť. 

  1. #Príbeh
  2. #Hlavná postava - Walker
  3. #Zbrane a autá

 

Príbeh

Dej stavia na príbehu z prvej hry, ktorá sa odohrávala v roku 2029 v čase keď Zem zasiahol asteroid a zmenil ju na post apokalyptické peklo. V pokračovaní sa dostávame 30 rokov do budúcnosti, teda do času kedy sa naša planéta začína zviechať, preto prívlastok post-post apokalypsa. Oproti "šedej" pustatine v jednotke je svet v dvojke záplavou farieb.

Hlavná postava - Walker

Evolúciou neprešla len farbenosť herného sveta, ale aj pohyblivosť či výzbroj. Zmena nastala aj pri hlavnej postave, ktorá je iná ako v jednotke. Hlavným predstaviteľom je Walker, posledný ranger z Vinelandu, ktorý pozná technológiu Nanotrite. Tá dokáže v boji s nepriateľmi doslova čary. Oproti jednotke ide o novinku. Čo je zaujímavé, Walker dostal iba priezvisko, vystupovať môže nielen ako muž ale aj ako žena. 

Zbrane a autá

V boji s nepriateľmi si vďaka množstvu možností užijete kopu zábavy. Nechýba celá rada zbraní ako granáty, pištole, brokovnica, ktoré ohromia svojou účinnosťou až po ikonický Wingstick z prvého Rage, pripomínajúci vrtuľu od ventilátora, bumerang a nož v jednom. Okrem toho nechýbajú autá. Vašim hlavným približovadlom bude Phoenix - ozbrojené vozidlo, ktoré si môžete počas hry upgrejdovať. V ponuke sú aj ďalšie veľmi dobre vyzerajú stroje, ale tie si budete musieť odomknúť. Okrem Phoenixa hra po odomknutí ponúka napríklad motorku Raptor, gyrocopter Icarus, závodný Chazcar, tank Xerxes III, nesmrteľný Pulverizer a ďalšie.

Okrem toho budete môcť využívať už spomínané schopnosti Nanotrite, s ktorými sa tvorcovia poriadne vyhrali. Nepriatelia si zalietajú vďaka Shatter Blast, alebo ich rozdrvíte pomocou Ground Slam. Vortex granát zmrští nepriateľov v akejsi čiernej diere a zničí. Môžete tiež použiť bariéru na obranu pred guľkami, ktorá tiež slúži ako laser, ktorý bude rezať všetkých nepriateľov, ktorí ním prechádzajú.

 

 

 


Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať


Alexander K. (SK)

27.5.2020 11:15 ( 6 hod dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

  • Rýchlosť dodania
  • Ceny
  • Prehľadnosť stránky

Oskar S. (CZ)

26.5.2020 20:01 ( 22 hod dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.cz]

  • objednávka vyřízená ihned, klíč jsem obdržel během hodiny

Jan K. (SK)

24.5.2020 20:20 ( 2 dní dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

  • rychle a super