Sea of Thieves, pekne po pirátsky...
Sea of Thieves, pekne po pirátsky...

Sea of Thieves, pekne po pirátsky...

| 57 x

Sea of Thieves

  • Pirátska atmosféra
  • Multiplayer s priateľmi je na pár chvíľ zábava
  • Plachtenie na lodiach je skvelé
  • Štýlová grafika aj soundtrack
  • Popíjanie s priateľmi len tak neomrzí

 

Pirátska tematika veľa ťahá, čo ako hráči veľmi dobre vieme. Videohier s pirátmi je nespočet. Klasická adventúrá The Secret of Monkey Island alebo Assassins Creed IV: Black Flag.

Sea of Thieves vyzeral ako veľmi ambiciózny projekt pre Xbox One a PC. Aby aj nie, keď za ním stojí kultový vývojársky tím Rare. Grafika pôsobí štýlovo a vývojári sľubovali multiplayerové vravy na mori aj na súši. Hoci hra pobaví, očakávania nenaplnila ani zďaleka.

Sea of Thieves je multiplayerová hra v otvorenom svete, ktorý nevyzerá veru zle. Tropické ostrovy sú krásne, západy slnka nad oceánom oslňujúce, plavba rozbúreným morom pôsobí štýlovo, a ak máte radi grafiku štylizovanú do animákov, budete z vizuálnej stránky nadšení.

Všetko podkresľuje hudba, ktorá by mohla takmer konkurovať Pirátom z Karibiku od Disneyho. Ak by sme hru hodnotili len podľa toho, ako vyzerá a znie, dopadla by dobre. Ostatne beží v rozlíšení 4K aj s podporou HDR, ktoré je na hre dobre vidieť. Technicky už to taká sláva nie je. Framerate občas nedosahuje ani tých 30 fps, čo má mať a pokiaľ dôjde k lagovaniu, je z hry slušná sekaná.

Väčšinou beží Sea of Thieves na Xboxe One X plynulo, ale k poklesom plynulosti dochádza. Občas dokonca dôjde k roztrhnutiu obrazu, tzv. Screen tearingu. Niekedy zase doskakujú textúry. Najhoršie sú samozrejme bugy, ktorých v súčasnej podobe hry nie je málo. Keď zabudneme menšie technické chyby, sužoval nás najviac bug lietajúcej lodi. Vaša lodička sa proste vznesie do vzduchu, hra vás zhodí do mora a po chvíli spadne. Stabilita pri hraní je nevychytaná, ale veríme, že v tomto smere sa to zlepší. Najviac ale dúfame, že sa tvorcovia polepšia aj s obsahom, ktorého je až žalostne málo.

Spočiatku si totiž môže človek, ktorý nevie, čo a ako má v Sea of Thieves robiť, myslieť, že je hra tak obsiahla a veľká a že sa proste len nechytá. Odhalenie však prichádza čoskoro, keď zistíte, že sú v nej iba tri druhy úloh, ktoré môžete plniť. Vyberiete si úlohu, vyrazíte na vybraný ostrov, potom hľadáte na mape značenie X, aby ste sa následne chopili lopaty a kopali, kým nejaký ten poklad nenájdete. Potom sa už s ním len musíte doplaviť na základňu. Až potom získate zlato a reputáciu. Reputácia u spoločností je ostatne to jediné, čo si v hre môžete vylepšiť. Aj keď si budete kupovať nové oblečenie pre piráta, zbrane a vybavíte aj loď, všetky tieto veci sú čisto z kozmetického razenia.

Na Sea of Thieves nie je nič, čo by pripomínalo hru na hrdinu. RPG prvky skončili pravdepodobne na dne oceánu.

V Sea of Thieves je len päť druhov kostlivcov, ktorí sa od seba líšia rýchlosťou, výdržou atď. Súboje s nimi sú trochu neohrabané, ale možno si na ich poňatie zvyknúť. Oháňať sa budete nablízko mečmi a šabľami. Na diaľku budete páliť z brokovnice. Páliť ale budú aj kostlivci, ktorí majú nerealisticky presnú mušku. Veď nemajú oči!

Strieľanie na nepriateľské lode delovými guľami je paráda, pretože tieto súboje majú šťavu. Čo ale ako muníciu použiť svojho kamaráta, vypáliť ho na nepriateľov a sledovať, akú škodu na ich plavidle napácha? To je iná zábava. Sea of Thieves má potenciál, Rare ho však nedokázali zatiaľ poriadne vyťažiť. Hra vás tak rýchlo prestane baviť.

Pozrite si trailer:

A teraz do akcie! Pozrite si ako hra vyzerá z pohľadu gameplayu:

DIGIHRY SCORE:

GRAFIKA – 7/10   

HRATEĽNOSŤ -  5/10     

NÁŠ DOJEM – 5 /10   

CELKOVÉ SKORE – 5.6/10

Recenziu napísal Lukáš Jurík.

 


Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať


Leoš V. (CZ)

26.2.2021 17:10 ( 6 dní dozadu)
[Hodnotenie z Digihry]


Oldřich V. (CZ)

21.2.2021 13:50 ( 11 dní dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.cz]

  • Nizka cen
  • Funguje
  • Obchod je na Slovensku, takze se citim lepe nez kupovat z pochybnych ruskych atp. obchodu

Pavol B. (SK)

20.2.2021 12:12 ( 12 dní dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

  • rychle dodanie