Staňte sa lovcom s Monster Hunter Rise
Staňte sa lovcom s Monster Hunter Rise

Staňte sa lovcom s Monster Hunter Rise

| 49 x

Monster Hunter Rise

 • Hlavné mapy bez nahrávacích obrazoviek
 • Wirebug vnáša do pohybu aj bojov skvelú dynamiku
 • Rampage misie sú príjemné osvieženie
 • Ak si osvojíte ovládanie, budete mať skvelý pocit z lovu
 • Skvelý herný svet

 

Monster Hunter Rise je akčná hra na hrdinov, avšak ak by ste hľadali podobnosť napríklad s Diablom, tak nie, je to niečo úplne iné. Obeh hry spája, že stále robíte to isté. Kým v Diable je to masaker ohromného množstva nepriateľov, aby ste sa prepracovali k lepšej výbave, v Monster Hunterovi lovíte vybrané monštrum. To má svoje vzorce správania a okrem toho v určitej fáze vezme nohy na plecia a beží preč. A vy za ním. Slučka je samozrejme tiež naviazaná na zisk predmetov, vďaka ktorým si vylepšíte výbavu a tá vám umožní stretnúť sa s ešte nebezpečnejšími monštrami. Ale poporiadku.

Pripravte sa na to, že na začiatku toho na vás hra vybalí neuveriteľné množstvo. Nie je to len boj, ale aj rôzne typy úloh, výbavy, robenie fotiek... Skrátka, budete sa cítiť zavalení. Aj skúseným lovcom odporúčam čítať mini tutoriály a v prípade pochýb nakuknúť do nápovedy. Na začiatku vás čaká klasická tvorba postavy, ku ktorej sa viažu aj dvaja zvierací pomocníci, ktorí vám pomáhajú k boju. Palamute je bytosť podobná psom, na ktorú môžete nasadnúť a rýchlo zdolávať prekážky. Z jej chrbta avšak je možné aj útočiť. Druhým pomocníkom je mačací Palico, pri ktorom si môžete zvoliť úlohu, ktorú má zastávať, napríklad liečiteľa. Každý z pomocníkov má svoju výbavu aj zručnosti a vzhľadom k tomu, že si sprístupníte celý rad ďalších pomocníkov, môžete si tak na určité výpravy brať špecializované kombá.

Je veľa typov misií, ale v zásade tu máme tie, ktoré hráte čisto sólo, a ďalšie, ktoré môžete hrať až s tromi ďalšími ľuďmi. Možností, ako komunikovať s ostatnými, je tu viac než dosť, avšak ako v každej inej hre záleží, na koho narazíte. Vaša multiplayerová seansa tak môže byť veľmi podobná tej sólo. Nie vo všetkých misiách musíte zabiť nejaké monštrum, sú tu aj vedľajšie, čo je dobrá príležitosť ako spoznať mapu a získať nejaké tie materiály k dobru. Monštrá si môžete dočasne tiež osedlať, a to práve pri použití Wirebugu. Vami lovené monštrum napríklad utečie medzi iné monštrá. Oplatí sa tak na neho skočiť, pomlátiť ostatných a potom s tým, na ktorom sedíte, toho napáliť čelom do skaly. Alebo naopak využijete druhé monštrum k boju. Až to všetko bez premýšľania zvládnete, stane sa z vás lovec. Nehovorím, že vás nič neprekvapí, ale je to veľmi dobrý pocit mať situáciu pod kontrolou. A práve kvôli tejto esencií je Monster Hunter tak populárny.

Na Monster Hunter Rise je fantastické, ako do seba všetko krásne zapadá. Herný svet sa k vám prihovára aj bez slov. Capcom sa tentoraz veľmi snažil. Ostatne aj samotná téma udalosti The Rampage sa priamo premietne do hry. The Rampage sú aj špeciálne úlohy, v ktorých bránite pred útokom monštier celú dedinu.

Monster Hunter Rise sa podaril. Je to síce už z podstaty grind, no nepríde mi v niečom vyložene prelomový, ale je za ním vidieť ohromný kus práce. Prináša uspokojivý pocit z lovu vo svete, ktorý vie predať svoju mytológiu aj bez tony textov na čítanie. Už napríklad tým, ako sa každé monštrum predstaví. A ako vždy odporúčam skúsiť demo, je to síce akčné RPG, ale opäť si nemyslím, že sadne úplne všetkým.

 

Pozrite si trailer:

A teraz do akcie! Pozrite si ako hra vyzerá z pohľadu gameplayu:

 

DIGIHRY SCORE:

GRAFIKA – 9/10   

HRATEĽNOSŤ -  10/10     

NÁŠ DOJEM – 10/10   

CELKOVÉ SKORE – 9.6/10

Recenziu napísal Lukáš Jurík.

 


Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať


Tomas T. (SK)

22.9.2021 07:27 ( 1 deň dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

 • rýchle doručenie
 • Celkový obsah balenia

Milan P. (SK)

20.9.2021 08:24 ( 3 dní dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

 • všetko prebehlo v poriadku

Ondrej Štepanovský (CZ)

16.9.2021 12:53 ( 7 dní dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.cz]

Maximálna spokojnosť :)

 • Kvalita
 • Spoľahlivosť
 • Rýchlosť doručenia digitálnych produktov na mail (ihneď po zaplatení)
 • Zákaznícky servis
 • Výhodné ceny