TOP 5: Najlepšie antivírusy
TOP 5: Najlepšie antivírusy

TOP 5: Najlepšie antivírusy

Vybrali sme pre vás 5 veľkých hráčov na trhu. Na prvý pohľad sa môže zdať, že sa všetky podobajú. Snažili sme sa preto vyzdvihnúť najmä užitočné vlastnosti, výhody a prípadné nevýhody vybraných antivírusových softvérov. 

  1. #AVG
  2. #Eset
  3. #Avast
  4. #Norton
  5. #Kaspersky

 

AVG  

Rebríčky medzi najobľúbenejšími antivírusovými programami valcuje AVG Internet Security, ktorý chráni pred vírumsmi, spyvérmi, ransomvérmi a inými škodlivými kódmi. Určený je pre používateľov operačného systému Windows. Inštaluje sa pomocou DVD. Medzi jeho základné schopnosti patrí blokovanie podozrivých linkov vrátane podvodných stránok, nebezpečných sťahovaní či príloh. Oceníte PC sken aj bezpečnostné "updejty". Osobné zložky vo vašom počítači sú extra chránené heslom a chránený s ním budete na webe či pri online nákupoch. Nechýba ani kontrola odkazov na  sociálnych sieťach. AVG (skratka Anti-Virus Guard) začal svoju históriu písať  u našich českých susedov pod názvom GRISOFT v roku 1991. O desať rokov neskôr predali firmu dvom investorom, Intel Capital a Enterprise Investors. Od roku 2016 vlastní väčšinový podiel český Avast. 

Eset

Slovenská legenda je voľbou pre všetkých ktorí hľadajú užívateľsky priateľský a pritom účinný antivírus. Medzi najpopulárnejšie patrí NOD 32 od Esetu. Okrem jednoduchosti ovládania si používatelia pochvaľujú aj fakt, že nespomaľuje váš počítač a môže sa používať aj na menej výkonných počítačoch a je v slovenčine. Zachováva si množstvo funkcií a monžností nastavenia. Chráni pred nebezpečnými kódmi i stránkami. Chránené budú aj vaše osobné údaje, ako heslá či detaily o kreditnej karte. Okrem toho odvracia útoky na webové prehliadače, PDF čítačky a JAVA softvér. Hráčov počas "herného režimu" nebudú otravovať žiadne upozornenia. Určený je pre používateľov operačného systému Windows. Inštaluje sa pomocou inštalečného balíka a vloženia licenčného kľúča. 

Avast

Top trojku uzatvára spoločnosť Avast  so svojím Internet Security, ktorý opäť ponúka množstvo užitočných funkcií, ktoré bránia váš PC pred hrozbami digitálneho sveta. Pre hráčov skvelá vec - automatický herný mód. Taktisto je výhodou zabezpečenie vášej wifi, aby sa nikto cudzí nemohol na vás pripojiť. Avast  je dobrá voľba pre PC aj mobilné zariadenia. Nevýhodou je, že nezahŕňa kontrolu škodlivých odkazov na sociálnych sieťiach a nenájdete v ňom ani rodičovskú kontrolu. Zabezpečí však dobrú ochranu pred škodlivými kódmi. Monitoruje internetové pripojenie aby zabránil úniku osobných dát. V roku 2016 získala pražská spoločnosť Avast väčšinový podiel v konkurenčnej firme AVG, oba produkty však spoločnosti ponechali pod pôvodným názvom. 

Norton

K najlepším bezpečnostným zabezpečeniam vášho PC patrí aj Norton od SymantecuAntivírusový program Symantec Norton Security Premium 25 GB je určený na ochranu pre pc a telefóny aj systémy od Apple. Aby ste získali ochranu na viaceré zariadenia je potrebné stiahnuť si aplikáciu. Prostredníctvom nej vás Norton vie upozorniť na potenciálne hrozby a riziká ešte pred stiahnutím. Výhodou je cloudové úložisko s kapacitou 25 GB. Plus chráni vaše deti pred nebezpečným obsahom a pred jeho zdieľaním on-line. Okrem toho s ním beží počítač bez obmedzení. 

Kaspersky

Okolo tejto firmy sa v posledných rokoch trochu špekuluje. Na používanie tohto ruského softvéru upozorňovala americká vláda, ktorá obviňovala  Kaspersky z používania svojho softvéru na údajné špehovanie federálnych agentúr a pracovníkov v mene ruskej vlády. Testy však nepopierajú účinnosť softvéru v zabraňovaní prenikaniu digitálnych hrozieb skôr ako si ich nainštalujete. Najvyššie skóre v bezpečnosti dosahuje softvér najmä pri počítačoch. Výhodou je, že jeden produkt vám pokryje viacero zariadení a je kompatibilný s PC, MAC aj mobilom. Okrem toho v ňom nájdete aj rodičovskú kontrolu a samozrejme ochranu osobných údajov. Na bezpečnosť striehne aj pri nakupovaní online. 


Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať

Darčekový poukaz

3.12.2019 17:11   |   529 x   |  
Darčekový poukaz

Nielen počas sviatkov chceme obdarovať svojich blízkych užitočným darčekom, čo ich zaručene poteší. Nechávate si všetko na poslednú chvíľu alebo pre veľa povinností nestí ...Alexander K. (SK)

27.5.2020 11:15 ( 7 hod dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

  • Rýchlosť dodania
  • Ceny
  • Prehľadnosť stránky

Oskar S. (CZ)

26.5.2020 20:01 ( 22 hod dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.cz]

  • objednávka vyřízená ihned, klíč jsem obdržel během hodiny

Jan K. (SK)

24.5.2020 20:20 ( 2 dní dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

  • rychle a super