TOP skvele vyzerajúcich hier, ktoré sa oplatí predobjednať
TOP skvele vyzerajúcich hier, ktoré sa oplatí predobjednať

TOP skvele vyzerajúcich hier, ktoré sa oplatí predobjednať

Letná sezóna je síce na veľké hry skúpa, ale o to viac sa môžeme tešiť na obdobie jeseň/zima, kedy herná sezóna vrcholí. Prichádzajúce tituly si zatiaľ nemôžete zahrať, no mnohé z nich majú dostupné predobjednávky. Tie niekedy bývajú ako stávkou na (ne)istotu, ktorá dokáže prekvapiť aj sklamať. 

 

V článku sa preto pozrieme na TOP hry, z ktorých zatiaľ máme skvelý pocit a zaslúžia si predobjednávku. Či už hráte na PC, PlayStation, Xboxe alebo Switchi, tento výber vás určite poteší. 

 

Star Wars Outlaws

Prvá Star Wars hra v otvorenom svete sa od začiatku profiluje ako titul, s ktorým Ubisoft po rokoch doručí takú kvalitu, akou bol kedysi povestný. Na novinke pracuje štúdio Massive Entertainment, známe vďaka sérii Ground Control, Tom Clancy's The Division či nedávno vydanému Avatar: Frontiers of Pandora. Iste, ak ste hrali Avatar, môžete byť voči tvorbe švédskych vývojárov skeptickí. Bez ohľadu na to sa však Outlaws profiluje úplne inak. V prvom rade sme videli zaujímavý príbehový trailer, ktorý láka na množstvo postáv zo Star Wars univerza či rôzne známe miesta. 

 

Ubisoft sa chváli tým, že celý svet vytváral ručne a tak nehrozia žiadne procedurálne a generické časti. V príbehu sa dostaneme do vesmírneho podsvetia, kde hlavnú rolu preberá pašeráčka Kay Vess plánujúca veľkú lúpež. Spoločnosť jej robí sympatický mimozemský tvor Nix, ktorý dokáže pomôcť v boji aj s odlákaním nepriateľov. Novinka sa totiž bude v mnohých ohľadoch spoliehať aj na stealth, ktorý často vystrieda akciu. Kay je vyzbrojená blastrom, dokáže sa kryť, skákať a využívať rôzne finty. 

 

Novinári, ktorí mali možnosť vyskúšať si preview demo, prirovnávajú Outlaws k Uncharted, čo je rozhodne veľmi dobrá správa. Pozitívne je tiež to, že hra nepôjde po stopách obrovských Ubisoft otvorených svetov na stovky hodín a príbehová kampaň sa drží pri zemi, s hrateľnosťou na 25 až 30 hodín. Z každej novej gameplay ukážky sa navyše Outlaws profiluje tak, že si pre-order určite zaslúži, a tak ostáva len dúfať, že vo finále nesklame. 

 

 

 

Star Wars Outlaws vychádza 30. augusta. Predobjednávať môžeš na PC, PS5 a Xbox Series X. Pre najväčších nedočkavcov sú k dispozícii aj Gold edície, ktoré prinášajú množstvo digitálnych bonusov aj trojdňový early-access ešte pred vydaním. 

 

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl

Druhý S.T.A.L.K.E.R. je vo vývoji už niekoľko rokov. Za ten čas ho postihlo aj viacero odkladov či iných nepríjemností súvisiacich s vojnou na Ukrajine aj požiarom pražskej pobočky ukrajinského štúdia GSC Game World. Aktuálne je však všetko na správnej ceste a začiatkom roka bol potvrdený dátum vydania. Postupne sa z hry začalo objavovať čoraz viac záberov a každému fanúšikovi je snáď jasné, že S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl bude kandidátom na hru roka. 

 

Základom novinky má byť nelineárny prístup, vďaka ktorému sa herná dĺžka môže vyšplhať až k 100 hodinám. Zahŕňajú nielen príbehovú kampaň, ale aj vedľajšie úlohy či aktivity. Samozrejmosťou budú silné survival prvky, kde sa spomína napríklad nutnosť jesť a spať. V príbehu nás čakajú rôzne frakcie s vlastnými cieľmi i prieskum temných miest Černobyľu, kde narazíme napríklad na zmutované zvieratá. Lokálnych hráčov navyše poteší fakt, že hra u nás bude dostupná s českými titulkami. 

 

 

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl vychádza 5. septembra. Predobjednávať môžeš na PC a Xbox Series X.

 

Tomb Raider I-III Remastered (krabicová verzia)

Remastrovaná kolekcia Tomb Raider I-III zožala pomerne slušný úspech. Na Steame sa teší veľmi pozitívnym recenziám s priemerným skóre 91 %. Zreštaurovaná Lara v troch klasických hrách tak urobila dojem nielen na hráčov, ale aj na kritikov. Ponúka krajší grafický kabát s možnosťou okamžitého prepínania na originál, ale aj modernejšie ovládanie a ďalšie prvky, ktoré celkovo zlepšili pôvodné hry. Prekvapila dokonca nielen česká, ale aj slovenská lokalizácia formou titulkov.

 

Pôvodne však bola kolekcia dostupná len v digitálnej verzii, čo sa zmení už v septembri. Aspyr sa totiž dohodol s vydavateľom Limited Run Games, ktorý sa postará o vydanie fyzických verzií. Fanúšikov rozhodne poteší aj fakt, že okrem štandardných, si môžu zakúpiť aj Deluxe a Zberateľskú edíciu s rôznymi zaujímavými bonusmi. Ak vás teda Tomb Raider I-III Remastered zaujalo z recenzií alebo gameplayov a chcete fyzickú verziu, do zbierky si ju budete môcť doplniť už o 2 mesiace. 

 

 

Tomb Raider I-III Remastered v krabicovej verzii vychádza 24. septembra. Predobjednávať môžeš na PS4, PS5 a Nintendo Swtich. Na posledné dve platformy si môžeš zakúpiť aj PS5 Deluxe a Switch Deluxe edície.

 

The Legend of Zelda: Echoes of Wisdom 

Predstavenie novej hry The Legend of Zelda bol na prezentácii Nintendo Direct ťah, ktorý nikto nečakal. O to viac potešil mnohých fanúšikov jednej z najväčších značiek tejto konzoly. Tentokrát však hlavným hrdinom nebude Link, ale samotná princezná Zelda. Novinka vychádza z hry The Legend of Zelda Link’s Awakening, od ktorej si požičiava vizuálne spracovanie, pohľad kamery a niekoľko ďalších prvkov. 

 

Nintendo však ubezpečuje, že pôjde o plnohodnotný diel, ktorý zaujme svojím originálnym príbehom. Prvý trailer ukázal niekoľko záberov z hrateľnosti a mnohí fanúšikovia na komunitných fórach nešetrili nadšením. Nintendo sa o značku The Legend of Zeld príkladne stará, a tak nie je žiadny dôvod, prečo by Echoes of Wisdom malo dopadnúť zle. Právom tak patrí na zoznam noviniek, ktoré sa oplatí predobjednať. 

 

 

The Legend of Zelda: Echoes of Wisdom vychádza 26. septembra. Predobjednávať môžeš na Nintendo Switch.

 

Alan Wake II (krabicová verzia)

Na pokračovanie kultového titulu Alan Wake čakali fanúšikovia dlhých 13 rokov. Štúdio Remedy vzbudilo obrovské vášne už po ohlásení hry, ktorá následne vyšla s tým, že atakovala najvyššie známky v recenziách po celom svete. Nadšení boli kritici aj fanúšikovia. Jedinou chybičkou na kráse bolo, že Alan Wake II vyšiel iba digitálne. Hráči zbierajúci fyzické verzie tak zostali trochu sklamaní. 

 

Aj tieto prosby však napokon boli vyslyšané a Alan Wake II dostane fyzickú verziu necelý rok od vydania, kedy sa vráti rovno v Deluxe edícii. Za zvýhodnenú cenu tak môžete získať krabicovku obohatenú o Expansion Pass a rôzne digitálne bonusy. No a pre najväčších fajnšmekrov príde aj zberateľská edícia, ktorá zas ponúkne množstvo fyzických bonusov. Ak máte túto značku radi, určite sa ju oplatí mať aj vo fyzickej podobe. A výhodou predobjednávky zostáva, že skóre hry už je jasné, a tak ide prakticky o istú kúpu bez obáv z kvality titulu. 

 

 

Alan Wake II vo fyzickej Deluxe edícii vyjde 21. októbra. Predobjednávať môžeš na PS5 a Xbox Series X

 

Kingdom Come: Deliverance II 

Je to tak! České historické RPG Kingdom Come: Deliverance dostane pokračovanie.To sa nám zatiaľ odprezentovalo v skvele vyzerajúcom traileri, ktorý len podnietil všetky očakávania. Vývojári z Warhorse Studios zároveň rozdávali jeden rozhovor za druhým a z ich strany je jasné, že toto bude veľké. 

 

Kingdom Come: Deliverance II má byť totiž po všetkých stránkach podstatne ambicióznejšou hrou než prvý diel.  Máme čakať nové veľké mesto, kde stretneme rozličné etniká. Cieľom je zobraziť väčší a realistickejší, ale aj historicky presnejší svet, ktorý vás pohltí. Vpred sa posunú i súboje, ktoré chcú síce zostať realistické, ale autori zapracujú na lepšej prístupnosti. No a pre lokálnych hráčov skvelou správou zostáva aj to, že Kingdom Come: Deliverance II ponúkne úplnú českú lokalizáciu, vrátane dabingu. 

 

 

Kingdom Come Deliverance II vyjde ešte tento rok. Predobjednávať môžeš na PS5 a Xbox Series X

 

Silent Hill II Remake 

No a keď sme vyššie spomínali kultové značky, chýbať nemôže ani očakávaný Silent Hill II Remake. Je len naozaj málo hier, ktoré fanúšikovia sledujú takým poctivým okom. V prospech predobjednávky hovorí, že návrat tejto série pripravuje hororom ošľahané štúdio Bloober Team, ktoré má za sebou kvalitné počiny. Autori chcú zachovať pôvodného ducha Silent Hill, ale chystajú aj funkčné vylepšenia, vďaka ktorým si remake užijeme tak, ako sa na dnešné herné štandardy patrí. 

 

O vydanie sa postará Konami, ktoré veľmi dlho držalo všetky informácie pod rúškom tajomstva. Koncom mája však konečne zverejnili dátum vydania a dnes už vieme, že Silent Hill II Remake príde začiatkom októbra. No a zatiaľ všetko nasvedčuje tomu, že predobjednávka bude dobrý nápad.

 

 

Silent Hill II Remake vyjde 8. októbra. Predobjednávať môžeš na PC a PS5.

 

Ak sa ti článok o TOP hrách, ktoré sa oplatí predobjednať páčil, určite ho zazdieľaj na sociálnych sieťach. No a možno tým naznačíš aj svojim blízkym, aký herný darček by ťa najbližšie potešil. :)

 


Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať

Nové Minecraft Legends

18.4.2023 10:00   |   1929 x   |  
Nové Minecraft Legends

Zachránte svet Vylepšené vizuálne efekty Nové monštrá a moby Nové nástroje a predmety Vylepšený multiplayer Nový obsah Jednoduchosť je jednou z najväčš ...Petr D. (CZ)

14.7.2024 06:59 ( 3 dní dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.cz]

  • rychlost vyřízení a doručení

Miroslav P. (SK)

9.7.2024 14:40 ( 8 dní dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]


Miroslav S. (SK)

30.6.2024 08:42 ( 17 dní dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

Všetko Ok