Vládnite v Empire of Sin
Vládnite v Empire of Sin

Vládnite v Empire of Sin

| 30 x

Empire of Sin

  • Super postavy
  • Zábavné taktické súboje
  • Zmysel pre detail
  • Originálna téma

 

Chicago dvadsiatych rokov dvadsiateho storočia, miesto neresti a tvrdých chlapov. Prohibície sú v plnom prúde a alkohol najžiadanejšou komoditou. V Chicagu je mnoho veľkých hráčov, ale jeden, ten najväčší sa ešte len chystá na svoj úder, vy. John Romero bol vždy vizionár a nebál sa originality, napriek tomu je Empire of Sin celkom umiernenou kombináciou ťahovej stratégie a mafiánskeho simulátoru.

Než sa pustíte do samotnej hry, čaká vás výber vám najsympatickejšieho Bossa. Na výber je ich veľa, osoby rôznych národností, stupňa sympatickosti a schopností. Išiel som na istotu, do hry som sa pustil s Alfonsom Capone. V druhej časti si zvolíte počet sektorov mapy, množstvo protivníkov a obtiažnosť.

Z toho sa môže zdať, že hra nemá príbehovú kampaň, opak je ale pravdou. Na vami zvolenej mape sa odohrávajú hlavné i vedľajšie misie. Každý boss má vlastnú príbehovú kampaň a štartové podmienky. Všetci ale majú hlavný cieľ: podmaniť si celé mesto. Capone prichádza z Brooklynu, aby tu rozbehol nový biznis. Lenže pri rozhovore sa dozvie, že jeho parťák Frankie je bez jeho vedomia v Chicagu tiež. Netrvá to moc dlho a už podrezáva krk prvému bossovi v meste. Capone získava jeho sídlo aj počiatočný kapitál, aby sa mohol stať šéfom mesta a zistiť, čo má Frankie za lubom.

Empire of Sin má všetko, čo by správna taktická stratégia mala mať a snaží sa ísť celkom do hĺbky. Pretože boss potrebuje mať pod sebou ľudí, aby mohol byť bossom, je na čase rozšíriť svoj tím schopnými gangstrami. Rovnako ako hlavné postavy, aj vaši poskoci majú svoju originálnu osobnosť a históriu. Komplexnosťou to trochu pripomína legendárny Jagged Alliance. Gangstri majú lásky, nepriateľov i priateľov, isté povahové vlastnosti a špeciálne schopnosti podľa zamerania. Všetko spomínané sa môže postupom času meniť. Gangstri sa môžu zamilovať do členov gangu, začať niekoho neznášať, alebo napríklad získať novú pozitívnu či negatívnu vlastnosť. Pokiaľ niekoho milujú a ten je v ohrození, chytia v priebehu súboja amok a vystrieľa celý zásobník do nepriateľov okolo. Zbabelci zase budú utekať z bojiska, keď pôjde do tuhého. Vďaka tomu majú všetci gangstri osobitú, aj keď trochu nečistú dušu, a prirastú vám k srdcu.

Špecializácií je niekoľko a každá má svoj strom zručností. Doktor, strelec, expert na podvody, expert na výbušniny a tak ďalej. V hre je všetko závislé na času. Trénovanie zručností je podmienené časovo. Jednoduché schopnosti si osvojíte do pár dní, tie najzložitejšie budete cvičiť pokojne aj jeden herný rok. Sú to poriadne vypečené skilly. Krycia paľba, kde z automatu vychrlíte do zvoleného priestoru celý zásobník, streľba do brucha - nepriateľ začne krvácať a spomalí ho to, alebo hod otráveným nožom.

Prohibície dávajú veľa príležitostí, ktorých sa dá chytiť. Samozrejme tou hlavnou je rozbehnúť výrobu alkoholu a nejaké tie nelegálne podniky. Varňa alkoholu je srdcom celého špinavého biznisu. Alkohol potom putuje do ilegálnych krčiem, kasín, bordelov a hotelov. Budovy majú svoje špecifiká, sú vylupovateľné a ovplyvňujú okolie. Kasíno môže byť zdrojom obrovských príjmov, ale ak niekomu padne šťastná karta, čaká vás diera v rozpočte ako Grand Canyon. Bordely sú stávka na istotu, ale príjmy sú malé a u krčiem je najväčšia šanca, že si ich všimnú okolití ľudia. So vzrastajúcim kapitálom budete nútení vylepšovať svoje varne, aby zákazníci dostali niečo, po čom im padne sánka. Reagovať na potreby trhu vám zaistí lepšie príjmy a prosperitu. Alkohol nemusíte predávať len v krčmách, ale aj susedným gangom a nechýba ani možnosť prelepovať etikety. Brečku predáte za cenu akostného moku, možno si toho protistrana nevšimne a nebude vám chcieť odrezať hlavu.

Najväčšou slabinou hry je, že hoci je komplexná, ponúka málo obsahu. Prostredie mesta je pekné, žije svojím životom, ale ak sa dostanete do interiérov, čaká vás generické sklamanie.

Empire of Sin beží na Unity Engine a vyzerá veľmi pekne. Dvadsiate roky 20. storočia budú atraktívne kedykoľvek. Obdobie elegantných áut, potemneného pouličného osvetlenia a dobre oblečených gentlemanov. Taký je pohľad na Chicago v podaní Romero Games.

Keď sa vracia na scénu po dlhej dobe zašlá legenda, očakávania sú ohromné. Romero je veľkou osobnosťou hernej scény, známy svojou originalitou, ale Empire of Sin je príliš triezvy a malý. Hra rušivo pôsobí aj bugmi. Empire of Sin má ale jednu veľkú výhodu, hier z mafiánskeho prostredia veľa nie je.

 

Pozrite si trailer:

A teraz do akcie! Pozrite si ako hra vyzerá z pohľadu gameplayu:

 

DIGIHRY SCORE:

GRAFIKA – 8/10   

HRATEĽNOSŤ -  8/10     

NÁŠ DOJEM – 8.5/10   

CELKOVÉ SKORE – 8.2/10

 

Recenziu napísal Lukáš Jurík.

 


Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať


Kristína J. (SK)

6.5.2021 11:03 ( 15 hod dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

  • Rýchlosť doručenia
  • Darčeky

Arpád M. (SK)

5.5.2021 10:06 ( 1 deň dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

  • moc drahé
  • platobná brána neni bezpečná

Karel V. (CZ)

30.4.2021 08:07 ( 6 dní dozadu)
[Hodnotenie z Digihry]

  • Rychlost dodání