Zabugovaný Wasteland 3
Zabugovaný Wasteland 3

Zabugovaný Wasteland 3

| 73 x

Wasteland 3

 

  • Zábavné súboje s množstvom možností
  • Kvalitné spracovanie
  • Čierny humor

 

Z púšte vyprahnutej Arizony sa tentoraz presunieme do mrazivého Coloráda, kam sa vaša jednotka vydáva na pokyn patriarchu mesta Colorado Springs. Cestou však dôjde k prepadnutiu a veľkým stratám na životoch a ďalej už to bude všetko na vás. Každá správna hra na hrdinov začína výberom postavy a nie inak je tomu aj tu. Trochu netypicky si vyberáme hneď dve postavy, takže je možné doplniť ťažkého guľometníka smrtiacim sniperom, jet špecialistov na útočné pušky, alebo napríklad špecialistu na energetické zbrane a hacking a k tomu majstra zámočníka so schopnosťou ukecať k spolupráci aj strom.

Fantázii sa medze nekladú a možností, ako vaše duo nakombinovať, je celý rad. Samozrejmosťou je k tomu všetkému možnosť výberu vlastného vzhľadu, oblečenia, doplnkov a pod. Ale ak sa s týmto nechcete zdržovať, je tu možnosť vybrať si z niekoľkých predpripravených dvojíc. Ale ruku na srdce, to nie je žiadna zábava a nepoznám nikoho, kto by to tak kdekoľvek robil.

V šiestich už sa to tiahne ďaleko lepšie ako v dvoch, takže je dobré si v priebehu doplňovania vášho tímu dávať pozor, aby mali všetci rozdielne zručnosti a mohli ste tak excelovať na viacerých frontoch súčasne. Je zbytočné mať v partii dvoch expertov na páčenie zámkov, keď by stačil jeden. Druhého tak môžete zacieliť na odstraňovanie pascí, ďalšieho na obchodovanie a pod. Každá postava môže mať niekoľko takýchto zručností a nikdy neviete, kedy sa vám čo bude hodiť. Veľmi dôležité zručnosti sú napr. Hardass a Kissass ktoré môžu ovplyvniť veľa rozhovorov. Všetky tieto činnosti vám zaručujú skúsenosti.

Vypáčenie zámku, zneškodnenie bomby, objavenie pasce, to všetko prispieva k tomu, aby sa z vašich zelenáčov stalo komando smrti. Po získaní určitého počtu bodov, postúpi postava na novú úroveň. Získa tak niekoľko bodov, ktorými možno vylepšiť schopnosti a zručnosti. Navyše zlepšovaním zručností sa odomykajú nové aktívne aj pasívne perky, ktoré majú tiež veľké slovo v konkrétnych situáciách.

Po počiatočnom rozhliadnutí a vyriešení prvotných úloh bude potrebné pozrieť sa za hranice mesta. Cestovanie a okolie celkovo nie je riešené mapou, ako sme zvyknutí z iných hier na hrdinov, ale naozaj budeme cestovať spolu s družinou, konkrétne pomocou bojového vozidla zvaného Kodiak. S tým sa dá prechádzať Colorado z miesta na miesto, čo so sebou nesie možnosť najrôznejších náhodných stretnutí, prepadnutí, objavovania nových lokácií a tiež ďalších úlohy.

Kľúčovým prvkom Wasteland a vlastne aj ostatných podobných hier sú súboje. Tie sú tu opäť riešené ťahovo a užijete si ich dostatočne. Prakticky každý účastník boja má svoje akčné body, ktoré sa dajú "minúť" za pohyb, streľbu, nabíjanie, oživenie omráčeného spolubojovníka alebo na najrôznejšie špeciálne schopnosti. Poradie útokov si korigujete sami, takže k vymýšľaniu najlepších stratégií je naozaj veľa priestoru.

Bohužiaľ technická stránka hry je asi ten najväčší zápor celého tretieho Wasteland. Hra je totiž neskutočne zle optimalizovaná, prechod do vedľajšej lokácie alebo načítanie uloženej hry trvá desivo dlho (aspoň že ukladanie je prakticky okamžité), a to aj napriek tomu, že ste práve v lokácii, kde skoro nič nie je. Hru navyše zráža obrovské množstvo bugov, ktoré vývojári v hre nechali a ktoré sú pravdepodobne výsledkom až veľmi uponáhľaného vydania.

Konečný verdikt bohužiaľ nie je tak dobrý, ako som si chvíľami hovoril. Áno, hra naozaj pobaví, a ak vám sadnú post-apo hry na hrdinov typu Fallout, prípadne milujete čierny humor Briana Farga, ktorého nezameniteľný rukopis je poznať po celú dobu hrania, budete schopní hre odpustiť nejeden neduh, spadnutie či si radi počkáte na načítanie o nejakú tú minútku navyše.

Pozrite si trailer:

A teraz do akcie! Pozrite si ako hra vyzerá z pohľadu gameplayu:

 

DIGIHRY SCORE:

GRAFIKA – 7/10   

HRATEĽNOSŤ -  6.5/10     

NÁŠ DOJEM – 7.5 /10   

CELKOVÉ SKORE – 6.8/10

Recenziu napísal Lukáš Jurík.

 


Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať


Radek M. (CZ)

11.4.2021 16:45 ( 1 deň dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.cz]

  • rychle, spolehlivě

Jozef B. (SK)

11.4.2021 08:20 ( 1 deň dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

  • nieje čo dodať, skvelé rozdelenie, super ceny ...

Marek V. (CZ)

10.4.2021 09:42 ( 2 dní dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.cz]

Prostě super, včetně bleskového zodpovězení dodatečných dotazů.

  • rychlost
  • komunikace
  • zákaznický servis