Zahrajte si za krvilačného žraloka...
Zahrajte si za krvilačného žraloka...

Zahrajte si za krvilačného žraloka...

Maneater

 

 • Originálne a akčné RPG
 • Pekný podmorský otvorený svet
 • Hrať za žraloka je proste zábava
 • Rozprávač s hlasom Jerryho z Rick & Morty

 

Milovníci krvavej zábavy určite v žraločom Maneater nájdu zaľúbenie. Nesiaha totiž len na originalitu za každú cenu ale je aj prekvapivo podareným akčným RPG.

Maneater je nápadité a originálne. Ide o akčné RPG odohrávajúce sa v otvorenom podmorskom svete plnom fauny a flóry. Ale zároveň tiež plného odpadkov od bezohľadných dvojnožcov žijúcich na súši. Vaša úloha je jednoduchá. Musíte veľa žrať, rásť, stať sa vrcholným predátorom a podmaniť si vody, aby sa stali vaším teritóriom.

Princíp Maneater je ľahko pochopiteľný a pritom komplexný. So svojím žralokom sa vydáte naprieč slušne veľkým podvodným svetom, ktorý je rozdelený do ôsmich odlišných častí. Tie sú až prekvapivo rozmanité. Každé prostredie je iné a dizajnovo ide o príjemné miesta, v ktorých budete radi plávať a potápať sa. Narazíte v nich na mnoho odkazov na podkultúru, takže dávajte pod vodou pozor. Začínať budete ako maličké žraločie mláďa, ale postupne sa doslova premeníte v oveľa väčšiu potvoru. Stanete sa dospievajúcim, dospelým, starším a nakoniec až mega žralokom. Telo svojej „praryby“ budete tiež postupne vylepšovať.

Rozprávačovi žralok odhryzol ruku, takže príbeh prináša osudy dvoch strán - zvieracie a ľudské, z ktorých obe túžia po pomste. Príbeh je spracovaný formou dokumentu a niekoľkokrát sa pri ňom zasmejete. Najväčším vtipkárom Maneateru je jeho rozprávač, ktorý ku vám prehovára hlasom Chrisa Parnella (Jerry z Ricka a Mortyho) a vsádza jednu anekdotu za druhou.

Slabinou Maneateru sú úlohy. Ide o klasické úlohy typu: "tú zožer 10 ľudí" alebo "tamto si pochuť na 12 korytnačkách". Občas zničíte nejakú loď aj s posádkou. Vedľajšie úlohy sú pritom postavené na hľadaní nutričných debien, na objavovaní dopravných značiek, pri ktorých sa skrývajú zaujímavé zatopené miesta alebo zbieranie poznávacích značiek áut. Väčšia rozmanitosť by neškodila. Než doplávate ku koncu príbehu, uplynie niekoľko odlivov a prílivov. Ak sa budete zaoberať aj vedľajšími úlohami ako my, strávite u Maneateru okolo 18 až 20 hodín.

Škoda, že nie je hra v lepšom technickom stave. Už pri pohľade na grafiku vám bude jasné, že to nie je trojáčkový titul.

Cez všetky technické neduhy Maneater pobaví. A to dosť! Je to podarená hra a správna béčková zábavka, ktorá sa nehrá na viac, než je.

 

Pozrite si trailer:

A teraz do akcie! Pozrite si ako hra vyzerá z pohľadu gameplayu:

 

DIGIHRY SCORE:

GRAFIKA – 6/10   

HRATEĽNOSŤ -  7/10     

NÁŠ DOJEM – 7.5/10   

CELKOVÉ SKORE – 6.8/10

 

Recenziu napísal Lukáš Jurík.

 


Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať


Andrej G. (SK)

3.8.2020 14:57 ( 23 hod dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

Do 2 hodin hram lepšie než dvd kupovať

 • Ceny
 • Rychlost
 • Jedoduchost
 • niektore hry ako NHL nie su na PC

Alex S. (SK)

27.7.2020 23:22 ( 7 dní dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

 • Objednal som zaplatil som prišiel mi kód som spokojný odporúčam
 • Nič

Adam J. (SK)

26.7.2020 10:28 ( 9 dní dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

Asi najlepší herný obchod.

 • rýchlosť doručenia
 • dobré ceny