Call of Duty: Modern Warfare III
Call of Duty: Modern Warfare III

Call of Duty: Modern Warfare III

  • Remasterované mapy vyzerajú skvele
  • Návrat klasických prvkov CoD
  • Ladenie zbraní je preč
  • Zombies prináša hru v štýle cieľa, ktorá vás udrží v napätí

 

Séria Call of Duty, ktorá teraz oslavuje 20. výročie, bola vždy hrou dvoch polovíc. Prvá: filmová jazda v niekoľkých kapitolách. Vžijete sa do akčného hrdinu - vľavo od neho sú delá, vpravo plameňomet - a potápate sa cez kontrolné body na ceste k rozuzleniu, v ktorom sa objavia nacisti, jadrové zbrane alebo vesmírne lasery, v závislosti od obdobia, v ktorom sa hra odohráva. Druhý: Call of Duty nie ako film, ale ako šport, kolotoč nekonečne cyklických súťažných zápasov v tímoch priateľov alebo cudzincov, ktorí sa snažia byť prvým tímom alebo jednotlivcom, ktorý sa dostane na vrchol výsledkovej tabuľky.

Modern Warfare III stavia na tejto základnej šablóne. V prvom rade ide o akési sklamanie: kampaň pozostávajúca zo značne nevýrazných misií, na ktoré vraj tím nemal dostatok času (príbeh sa mal odohrávať v Mexiku, kým vedenie Activisionu údajne vývojárskemu tímu nepovedalo, aby hru preorientoval a preštylizoval). Iný príbeh sa však vynára z pekla režimov hry pre viacerých hráčov, ktoré oživujú niektoré z najobľúbenejších máp série, predstavujú množstvo nových lokalít, pridávajú jemné úpravy pohybu vašej postavy a kombinujú to s prepracovaným systémom prídavných zariadení na zbrane, ktorý nabáda hráčov, aby si vytvorili nástroj podľa svojho preferovaného štýlu hry.

Hra je svižná a rýchla, je komiksovým protipólom nudných vojnových simulátorov, ktoré oslovujú doslovnejšie zmýšľajúcich hráčov. Šprintujete a kĺžete sa, preskakujete scenériu, rozbíjate sklenené okná a v okamihu sa vraciate do boja, kedykoľvek vás postrelia. MWIII prináša späť "slide-cancelling", vďaka ktorému sa môžete okamžite vrátiť na nohy uprostred sklzu, čo vnáša do zápasov novú dynamiku a rýchlosť.

Napriek tomu je ťažké presne určiť, kde MWIII začína a kde jeho predchodcovia končia. V posledných rokoch séria nenápadne zmenila podobu a stala sa hrou so živou službou s pravidelnými aktualizáciami. Stále sa prihlasujete do centrály Call of Duty, podobne ako minulý mesiac, a vyberáte si z množstva kompetitívnych a kooperatívnych režimov podľa každého rozmaru a záujmu.

Napriek tomu mapy v MWIII, najmä tie, ktoré sa vracajú, takmer ospravedlňujú chyby. Sniperská bitka na zasneženom železničnom termináli; bitka o kontrolný bod uprostred pestrofarebnej juhoamerickej favely; bitka troch tímov, kde sa zomiera raz a dosť, okolo zaprášeného ropného vrtu: sú to nekonečne príjemné arény a hra vás dokonale spája s hráčmi na oboch stranách vašej úrovne zručností, aby vás povzbudila k zlepšovaniu a zároveň zabezpečila, že sa nestratíte.

Pre hráčov, ktorí uprednostňujú kooperatívnejší prístup, je v MWIII najvýraznejším režimom Zombies, ktorý je zásadnou a brilantnou prestavbou minuloročného neistého režimu DMZ, v ktorom trojčlenný tím vpadne do mesta, zháňa materiály, vylepšuje svoje zbrane, bojuje so zombíkmi a v ideálnom prípade opustí mapu so všetkým lootom skôr, než vyprší časovač. Čím hlbšie do mesta sa tím vydá, tým väčšia je výzva a odmena. Zdatná skupina sa bude pohybovať zničeným mestom ako jedna jednotka, plniť malé misie, postupne vylepšovať svoje útočné a obranné schopnosti a občas narazí na ďalšie trojice hráčov, ktorí sa snažia o to isté. Je to obrovská zábava, ktorá naplno využíva potenciál DMZ tým, že tento koncept v podstate presúva do post apokalyptického sveta hry The Last of Us.

Call of Duty: Modern Warfare 3 opakuje a vyhradzuje si rovnaký multiplayer z Modern Warfare 2 s niekoľkými dodatočnými mapami a úpravami ako ozdobou.

 

Pozrite si trailer:

A teraz do akcie! Pozrite si ako hra vyzerá z pohľadu gameplayu:

 

DIGIHRY SCORE:

GRAFIKA – 8/10   

HRATEĽNOSŤ -  9/10     

NÁŠ DOJEM – 8.8/10   

CELKOVÉ SKORE – 8.6/10

 

 

 


Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať

Októbrové NOVINKY

23.9.2019 17:21   |   5146 x   |  
Októbrové NOVINKY

S príchodom nového mesiaca je tu čas na predstavenie herných noviniek. V októbri sa môžete tešiť napríklad na Call of Duty Modern Warfare, ale aj poľskú novinku Chernobyl ...Petr D. (CZ)

14.7.2024 06:59 ( 3 dní dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.cz]

  • rychlost vyřízení a doručení

Miroslav P. (SK)

9.7.2024 14:40 ( 8 dní dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]


Miroslav S. (SK)

30.6.2024 08:42 ( 17 dní dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

Všetko Ok