King’s Bounty II je slušná hra na hrdinov
King’s Bounty II je slušná hra na hrdinov

King’s Bounty II je slušná hra na hrdinov

| 59 x

King’s Bounty II

 

  • Návyková hrateľnosť
  • Ťažké boje s nutnosťou taktiky
  • České titulky

 

Ak ste hrali predchádzajúce diely, tej najväčšej zmeny ste si iste všimli už z okolitých screenshotov. Kamera tentoraz zaberá hlavného hrdinu z pohľadu tretej osoby v plne trojrozmernom prostredí po vzore hier ako napr. Gothic alebo Witcher. Nenechajte sa však zmiasť, okrem pohľadu kamery sú to úplne odlišné hry.

Jeden z hlavných rozdielov sú súboje. Tie sú tu riešené samozrejme na ťahy a len na vopred daných miestach. Pri potulovaní sa herným svetom sú nepriatelia ohraničení veľkým svietiacim kruhom, a pretože sa nehýbu, nájdete ich vždy na rovnakom mieste. Súboj začne až po vstupe do tohto kruhu. V takom okamihu sa pohľad prepne do pohľadu zhora na bojové pole, kde sa jednotky postupne striedajú a útočia, prípadne sa pohybujú po hexových poliach. Súboje sú často dosť tuhé. Väčšina jednotiek má špeciálne schopnosti, rôznu iniciatívu a morálku a v kombinácii s možnosťou raz za čas zoslať nejaké kúzlo dostávame veľa variantov, ako k súbojom pristupovať. Navyše ich nie je toľko, aby začali byť repetetívne a nudili.

Hlavný hrdina do bojov nezasahuje. Ale po celú hru ho vylepšujeme lepším vybavením od brnenia, zbraní, štítu až po prstene a špeciálne predmety. Tieto predmety majú samozrejme svoje vlastnosti, ktoré sa prejavujú na jednotkách v boji (lepšiu výdrž, zdravie, šanca na kritický zásah a pod.). Po počiatočnom pohľade na mapu sa môže zdať, že je obrovská, ale nie je to tak. Vďaka systému waypoint ste všade za chvíľu, a navyše sa odomyká postupne. Najprv ste obmedzení silnými skupinkami nepriateľov, neskôr i príbehovo, kedy sa ďalšia časť mapy otvorí po získaní povolenia a pod. Aj tak sa ale nachodíte do sýtosti, ale o tom neskôr. Keď už sme ten svet načali, poďme si povedať, ako vyzerá. Čo sa týka grafiky, tak tá je naozaj vydarená. Nie je to síce úplná špička, ale musím uznať, že občas vie vykúzliť skutočne krásne scenérie. Pri bližšom skúmaní je už však vidieť, že je všetko len koridor a ďalej ako pár metrov od cesty to väčšinou nejde. V kombinácii s tým, že hlavný hrdina nevie skákať a zastaví sa o každý malý kamienok alebo vetvičku, je to občas o nervy. Zvlášť kvôli tomu, že dizajnéri ukryli po svete stovky najrôznejších úkrytov, truhiel a barelov, v ktorých sú väčšie či menšie poklady k zobratiu.

Ohľadom hlavného hrdinu ešte musím spomenúť, že na začiatku hry máte k dispozícii tri možnosti: bojovníka Aivara, čarodejnicu Katharinu a paladinku Elisu. Žiadne prispôsobenie sa nekoná, skrátka si vyberiete podľa toho, či máte radšej hrubú silu, mágiu, alebo trochu od oboch. Hrdina či hrdinka plnením úloh a úspešnými súbojmi získava skúsenosti a postupuje po úrovniach. Za každú je vám pridelené niekoľko bodov, ktoré slúžia na získavanie nových výhod a ich vylepšovanie až do tretej úrovne. Výhody sa delia do štyroch skupín, konkrétne Rád, Moc, Anarchia a Múdrosť.

Čo sa týka samotnej hrateľnosti, tu je nutné spomenúť niekoľko vecí. V prvom rade je to neustále cestovanie sem a tam. Waypointy síce dosť pomáhajú, ale tie musíte najprv nájsť a aktivovať.

Naopak bonusom je fakt, že je to hra s kvalitnými českými titulkami, v ktorých som si za celú hru všimol iba jednej drobnej chybičky. A že je tu textu požehnane! Ale aby som to teda zhrnul, King 'Bounty II je podarená hra, ktorá si zachováva tú skvelú hrateľnosť predchádzajúcich dielov. Fanúšikovia by teda tento titul mali minimálne vyskúšať.

 

Pozrite si trailer:

A teraz do akcie! Pozrite si ako hra vyzerá z pohľadu gameplayu:

 

DIGIHRY SCORE:

GRAFIKA – 7/10   

HRATEĽNOSŤ -  7/10     

NÁŠ DOJEM – 7,5/10   

CELKOVÉ SKORE – 7,1/10

 

Recenziu napísal Lukáš Jurík.

 


Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať


Alex K. (CZ)

25.10.2021 20:29 ( 10 hod dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.cz]

Kupoval jsem digitální klíč a ten jsem e-mailem obdržel okamžitě a bez problémů i když byla neděle.


Veronika S. (SK)

21.10.2021 08:23 ( 4 dní dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

Objednaná elektronická verzia, kód prišiel do polhodinky. Maximálna spokojnosť.


Ondrej Štepanovský (CZ)

18.10.2021 12:22 ( 7 dní dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.cz]

Nakupujem tu pravidelne - Maximálna spokojnosť

  • Kvalitný obchod
  • Výhodné ceny
  • Rýchlosť dodania