Novy Iron Harvest
Novy Iron Harvest

Novy Iron Harvest

Iron Harvest

  • Pútavá príbehová kampaň
  • Dobre vymyslený svet
  • Chytľavá hrateľnosť
  • Moderná grafika
  • CZ titulky

 

Iron Harvest je strategická hra, z ktorej v každom momente poznať, že ide o titul, ktorý je robený s láskou a detailnosťou. Nejde o hocijakú odfláknutú hru, ktorú vymyslel nejaký šikovný algoritmus a schválila partia kravaťákov v presklených kanceláriách na špičke mrakodrapu.

Krásne je to vidieť už v úvodnej tutoriálovej misii, v ktorej hra ukazuje základy ovládania a v ktorej naháňate zasneženým lesom malú Annu. Tú chlapci nechceli vziať do party, takže sa rozhodne ich všetkých nemilosrdne vymlátiť spŕškou snehových gúľ. A aj keď jej plán tak úplne nevyjde, je to ten najzábavnejší tutoriál, ktorý dokážem vytiahnuť z pamäte. Tým skôr, že je v ňom zakomponovaný aj začiatok epického príbehu, ktorý sa potom tiahne po desiatky ďalších hodín. Rozprávanie je vôbec extrémne dôležitým aspektom Iron Harvest a príbeh je nesmierne pútavý. A to nielen v žánri stratégií odohrávajúcich sa v reálnom čase, ale všeobecne v rámci hier vôbec.

Kampaň je rozdelená na tri časti, ktoré dohromady tvoria jeden celok.

Príbeh Iron Harvest začína ako typická vojnová sága, kde utláčaní Poliaci povstanú proti sovietskym okupantom, vzápätí sa ale ukáže, že zďaleka ťahá za nitky tajomná organizácia zvaná Fenris, tunajšia obdoba iluminátov. A hrdinovia sa tak ženú v jej stopách, aby zabránili vypuknutiu konfliktu biblických proporcií.

Dobrou správou je, že na fronte hrateľnosti, Iron Harvest funguje nadmieru dobre. Ako doma tu budú predovšetkým tí, ktorí strávili desiatky a stovky hodín na bojiskách v už spomínaných klasikách žánru Company of Heroes alebo Dawn of War. Správa základne je v Iron Harvest osekaná na nevyhnutné minimum. Máte tak hlavný štáb, kasárne na výrobu pechoty a dielňu na produkciu mechov, veľkých železných robotov. A k tomu bunkre na obranu. A to je všetko.

Vďaka tomu sa tak pri hraní môžete maximálne sústrediť na mikromanagement svojich vojakov a na pochodujúce stroje skazy. Zo začiatku síce stačí označiť všetky vyrobené jednotky a poslať ich cez mapu tam, kde stojí protivníkova základňa, ale tento prístup nevydrží veľmi dlho.

Rozdielna rýchlosť rôznych typov jednotiek však nie je jediným problémom vášho taktického génia. Väčším problémom je to, ako si vaši udatní bojovníci hľadajú cestu k nepriateľovi. Takzvaný path-finding má totiž bohužiaľ dosť často veľké medzery, najmä u veľkých machov.

Po audiovizuálnej stránke nie je takmer čo vytknúť.

Iron Harvest je bezpochyby jednou z najlepších RTS posledných rokov. Ponúka chytľavý a kvalitne napísaný príbeh, podarenú hrateľnosť a to všetko je podčiarknuté skvelým zasadením, audiovizuálnym spracovaním a nesmiem zabudnúť na české titulky. Je ale škoda, že hra neprináša žánru nič nové a gameplay sa drží už existujúcich titulov.

Pozrite si trailer:

A teraz do akcie! Pozrite si ako hra vyzerá z pohľadu gameplayu:

DIGIHRY SCORE:

GRAFIKA – 8.5/10   

HRATEĽNOSŤ -  9/10     

NÁŠ DOJEM –  9.5/10   

CELKOVÉ SKORE – 9/10

Recenziu napísal Lukáš Jurík.

 


Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať


Alexander S. (SK)

21.9.2020 08:38 ( 3 dní dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

Rychle a bezproblemove vybavenie. Spolahlivy obchod


Jozef J. (SK)

20.9.2020 09:34 ( 4 dní dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

Je to výhoda, že po zaplatení si hru stiahnete a hráte. Nečakate kedy príde, a nie sú žiadne starosti.


Tomáš Š. (SK)

17.9.2020 10:39 ( 7 dní dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

  • Cena. Rýchlosť a komunikacia