Farmárske RPG, Harvest Moon
Farmárske RPG, Harvest Moon

Farmárske RPG, Harvest Moon

| 44 x

Harvest Moon: One World

  • Mobilita farmy
  • Pár uľahčení

 

Japonský Bokujō Monogatari, na Západe vydaný ako Harvest Moon, kedysi položil základy farmárskym RPG, ktorým aktuálne dominuje Stardew Valley. Cesty pôvodných vývojárov a lokalizačné spoločnosti Natsume sa však rozišli, však práva na názov Harvest Moon zostali Natsume. Výsledkom je, že pôvodná séria dnes vychádza na Západe pod menom Story of Seasons, zatiaľ čo Harvest Moon v podaní Natsume je vlastne nová séria. A bohužiaľ nie veľmi dobrá.

Harvest Moon: One World je tak ďalší diel, ktorý sa snaží ťažiť zo známeho názvu a za plnú cenu ponúka lacno spracované farmárčenie. Ocitáme sa vo svete, z ktorého zmizla bohyňa úrody. Ľudia sú tak odkázaní maximálne na konzumáciu zemiakov. Našťastie ste tu vy - chlapec, alebo dievča - a púšťate sa do prieskumu sveta a skrze akýchsi škriatkov objavujete zabudnuté semienka. To je napokon aj jeden z hlavných mechanizmov hry. Pobehujete po hernom svete, v ktorom čas od času narazíte na modrú bodku. Z tej sa vykľuje škriatok, ktorý vám odovzdá semienko. Okopeme záhon, semienko zasadíte, pôdu zalejete vodou z krhly a prípadne pohnojíte. A tak stále dokola. Na tom samozrejme nie je nič zlé, ostatne v hrách ako Diablo tiež robíme to isté, aby sme získali lepšiu výbavu.

Problém Harvest Moon: One World je v tom, že žiadna z činností naviazaná na túto slučku nie je spracovaná zábavne. Je to neuveriteľné, ale vývojári z Natsume nedokázali vykresať nič ani z minihry týkajúcej sa lovu rýb. Úplne chýba akýkoľvek pocit uspokojenia. Alebo ťažba rudy. Vypravíte sa do bane a hľadáte materiály. Až sa pod jedným objaví rebrík a vy sa posuniete do ďalšieho poschodia, ktoré vyzerá rovnako ako to predchádzajúce. A znovu a znovu. Nulová variabilita. Aj v prípade, že dostanete nejakú zaujímavejšiu odmenu. Vôbec ma to netešilo.

Okrem políčka a zvierat sa na farme musíte starať o svoju energiu. Tú spotrebúvajú prakticky všetky činnosti, takže je dobré mať niečo na jedenie pri ruke a každý deň si trochu naplánovať. Nezabudnite sa tiež občas staviť za mamou, zväčší vám inventár.

Grafika je hnusná, vyzerá horšie ako desať rokov starý FarmVille na Facebooku. Čo z obrázkov nevyčítate, sú príšerné animácie. Teda, ony tam niekedy ani žiadne nie sú.

Nemám veľmi rád také vyjadrenia, že je niečo bez duše, ale na Harvest Moon: One World to sedí presne. Hoci hra ako taká funguje, ale je odfláknutá prakticky vo všetkých smeroch. Prítomnosť Season Passu je samozrejme drzosť, ale v kontexte neprekvapí. Každopádne, moja rada znie: nebrať, nebrať v zľave a nebrať ani zadarmo.

 

Pozrite si trailer:

A teraz do akcie! Pozrite si ako hra vyzerá z pohľadu gameplayu:

 

DIGIHRY SCORE:

GRAFIKA – 1/10   

HRATEĽNOSŤ -  5/10     

NÁŠ DOJEM – 4.5/10   

CELKOVÉ SKORE – 3.5/10

Recenziu napísal Lukáš Jurík.

 


Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať

Nový Iron Harvest

13.9.2020 14:05   |   327 x   |  
Nový Iron Harvest

Iron Harvest Pútavá príbehová kampaň Dobre vymyslený svet Chytľavá hrateľnosť Moderná grafika CZ titulky   Iron Harvest je strategická hra, z&n ...Tomas T. (SK)

22.9.2021 07:27 ( 1 deň dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

  • rýchle doručenie
  • Celkový obsah balenia

Milan P. (SK)

20.9.2021 08:24 ( 3 dní dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

  • všetko prebehlo v poriadku

Ondrej Štepanovský (CZ)

16.9.2021 12:53 ( 7 dní dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.cz]

Maximálna spokojnosť :)

  • Kvalita
  • Spoľahlivosť
  • Rýchlosť doručenia digitálnych produktov na mail (ihneď po zaplatení)
  • Zákaznícky servis
  • Výhodné ceny