Nové RiMS Racing
Nové RiMS Racing

Nové RiMS Racing

| 64 x

RiMS Racing

 

  • Reálna fyzika jazdy
  • Rozsiahla telemetria
  • Obria ponuka licencovaných dielov
  • Veľmi dobrá grafika

 

Rims Racing je teda v žánri herného motoršportu prvotinou, čo sa aj napriek širokej výpomoci od kolegov z KT-Racing na hre muselo zákonite prejaviť. Rims Racing, ako motocyklový hardcore simulátor na otvorených i permanentných tratiach, vyvíjalo ako AA titul iba necelých štyridsať vývojárov, čo je na takto ambiciózny titul na dnešnú dobu málo. Aj napriek svojej menšej skúsenosti (predsa len prax z Milestone nemožno považovať za nejakú extra referenciu) sa autori zhostili svojej úlohy relatívne so cťou, pretože s menej schopným KT enginom od Kylotonnu, okolo ktorého bol Rims Racing postavený, sa zázraky robiť skrátka nedajú.

Najviac je to zrejme vidieť na naozaj mrzkom obsahu, v ktorom veľa rozmanitosti veru nenájdete. To, že v garáži parkuje absolútne smiešnych osem motocyklov, by ani tak nevadilo, lenže všetko to sú len komerčné super športové litre. Dobre, cruisery, choppery či endura sa do tunajšieho okruhárského štýlu nehodia, ale chýba tu napr. naked alebo Scrambler. Väčšia rozmanitosť mašín by hre rozhodne prospela. Na druhú stranu sa menší tím mohol plne zamerať na dokonalé sprostredkovanie reálnych jazdných vlastností a výkonov všetkých ôsmich strojovní. Autori nielen konzultovali priamo s fabrikami, ale aj osobne merali na okruhu Monza, ktorý majú od svojho štúdia, čo by kameňom dohodil.

Osviežujúce je rozhodne pridanie dnes dávno zabudnutého prírodného okruhu Monsanto v Lisabone, ktorý si nepamätám zo žiadnej závodnej hry snáď okrem rFactor. Jeho sláva patrí naspäť až do päťdesiatych rokov, kedy sa na ňom išla prvá a posledná veľká cena F1, pretože kvôli svojej náročnosti (rôzne povrchy a úzka vozovka bez únikových zón) sa vzápätí prestala využívať. Ak niečo KT engine vie, tak je to veľmi solídna grafika.

Rims Racing mi tou prepracovanou fyzikou dal spomenúť na taktiež pokročilý simulátor Tourist Trophy: The Real Riding Simulator pre PS2 z roku 2006 od Polyphony Digital. To bola vo svojej dobe podobne ladená hra, ktorá uprednostnila jazdný model pred obsahom. Rims Racing je veľmi podobný, hoci je ladený viac do športovej stránky. Stále však ponúka aj najľahšiu predvoľbu jazdy pre nováčikov, kedy u každého motocyklu veľmi výrazne posilní všetky mysliteľné asistencie, hoci aj s nimi nie je problém sa pekne vyvaľkať. Naopak sa ukazuje, že keď si zvolíte predvoľbu pre reálne správanie motocykla, tak nie je zďaleka tak náročná ako napr. U Moto GP od Milestone.

Je škoda, že kariéra ponúka len tri predvoľby umelých jazdcov, čo je samozrejme zúfalo málo. Pritom do jedného závodu mimo tohto režimu si môžete ich rýchlosť jemne prispôsobovať medzi 20 až 100%. Každopádne tu platí, že aj na najnižší stupienok oproti iným hrám jazdí už celkom kalup a s minimálnou dĺžkou závodu na päť až sedem kôl je tiež potrebné počítať, pretože inde začínate napríklad len s dvoma kolesami. V kariére na vás čaká celkovo 157 jázd, časoviek a závodov rozdelených do 70 kategórií, ktoré sa vám odomykajú postupne. Lenže úplne všetky sa absolvovať nedá, pretože často si musíte chtiac nechtiac vybrať jeden z trojice, kedy sa tie dva ďalšie uzamknú.

Rims Racing je na tom vo výsledku podobne ako starší FIA European Truck Racing Championship, obe od nováčikov v žánri a od rovnakého distribútora Nacon. Vynikajúca fyzika a pocit z jazdy sa v Rims Racingu musí vyrovnať so slabým počtom motoriek, jazdcov i tratí, s kompromismi menej výkonného externého enginu a s nudnou mini hrou na motocyklového mechanika. Avšak napriek všetkému, akonáhle sadnete do sedadla a dupnete na plyn, na trati jednej stopy v súčasnosti nemá seberovného.

 

Pozrite si trailer:

A teraz do akcie! Pozrite si ako hra vyzerá z pohľadu gameplayu:

 

DIGIHRY SCORE:

GRAFIKA – 8/10   

HRATEĽNOSŤ -  7/10     

NÁŠ DOJEM – 8,5/10   

CELKOVÉ SKORE – 7,8/10

 

Recenziu napísal Lukáš Jurík.

 


Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať

Bláznivé The Crew 2

31.12.2020 01:30   |   491 x   |  
Bláznivé The Crew 2

The Crew 2 Veľká mapa a otvorený herný svet Veľa disciplín Fantastický fotografický režim Lode aj lietadlá sa do hry hodia Dobrý arkádový dojem Modern ...


PS Plus Jún

6.6.2019 12:00   |   557 x   |  
PS Plus Jún

Členovia PlayStation Plus môžu do svojej knižnice zadarmo pridať budúci týždeň dve fantastické hry. 4. júna budú obe hry nižšie dostupné v obchode PlayStation Store. Dovt ...Alex K. (CZ)

25.10.2021 20:29 ( 11 hod dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.cz]

Kupoval jsem digitální klíč a ten jsem e-mailem obdržel okamžitě a bez problémů i když byla neděle.


Veronika S. (SK)

21.10.2021 08:23 ( 4 dní dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

Objednaná elektronická verzia, kód prišiel do polhodinky. Maximálna spokojnosť.


Ondrej Štepanovský (CZ)

18.10.2021 12:22 ( 7 dní dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.cz]

Nakupujem tu pravidelne - Maximálna spokojnosť

  • Kvalitný obchod
  • Výhodné ceny
  • Rýchlosť dodania