Nový Microsoft Flight Simulator
Nový Microsoft Flight Simulator

Nový Microsoft Flight Simulator

Microsoft Flight Simulator 2020

  • Krásna grafika
  • Výborný fyzikálny model lietadiel
  • Skvelé spracovanie počasia
  • Zvuky lietadiel

 

Ak vás aspoň trochu láka predstava virtuálneho lietania, Microsoft Flight Simulator nemôžete minúť. Nie je síce dokonalý, ale aj tak v ňom možno utopiť tisíce hodín a stále nemať dosť.

V novom Flight Simulatore má nováčikov základným princípom lietanie naučiť režim leteckej školy v iba ôsmich krátkych lekciách. Tie sa odohrávajú v malebnom prostredí v okolí arizonského mesta Sedona, ale bohužiaľ majú k dokonalosti ďaleko.

Asi najväčší rozruch a nadšenie u nového Flight Simulatoru vyvolalo grafické spracovanie krajiny. Nič podobné tu ešte nebolo. Chvíľami má človek pocit, že sa nepozerá na simuláciu v reálnom čase, ale na video. Až pozorný pohľad v nižšej výške odhalí dvojrozmerné objekty (ako vlaky alebo lode) či podivne sa správajúce autá. Mraky sú tak krásne, tak realistické, že len pri hladení na nich sa dá stráviť naozaj veľa času. Keď je naopak mrakov málo, dokáže simulátor krajinu vykresľovať až do vzdialenosti 600 km. Krása krajiny sa však rýchlo kazia so znižujúcim sa nastavením grafických detailov.

Krásna grafika sa neobmedzuje len na krajinu. Aj lietadlá sú spracované neuveriteľne detailne. Uchvátilo ma, ako je na malých Cessnách verne stvárnený zvlnený plech na krídlach, alebo ako je oplechovanie trupu miestami realisticky geometricky nedokonalé.

Autá jazdia občas mimo cesty a často v protismere, náhodne miznú a potom sa zase objavujú, alebo niekedy proste počas jazdy len tak levitujú pár metrov nad cestou.

Podrobnejšie som skúmal už spomínaný New York a môžem povedať, že vyzerá úplne fantasticky, až na občasné artefakty ako je napríklad most, alebo loďou zarastené stromy pri Soche slobody. V porovnaní s predchádzajúcim dielom je tu grafika o svetelné roky ďalej. Snáď len tie lode by mohli byť detailnejšie a mohli by sa hýbať rovnako ako v FSX.

Microsoft Flight Simulator sa podaril. Je úchvatný po vizuálnej stránke a obsahuje kvalitne vymodelované lietadlá. Autori skvele spracovali ozvučenie a úplne fantastické sú aj atmosférické efekty. Podobu krajiny sa taktiež podarilo zachytiť naozaj uveriteľne, rovnako tak všetky ľudské sídla od veľkomiest s mrakodrapmi po najmenšie dedinky.

Pozrite si trailer:

A teraz do akcie! Pozrite si ako hra vyzerá z pohľadu gameplayu:

DIGIHRY SCORE:

GRAFIKA – 9/10   

HRATEĽNOSŤ -  7/10     

NÁŠ DOJEM –  8/10   

CELKOVÉ SKORE – 8/10

Recenziu napísal Lukáš Jurík.

 


Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať


Alexander S. (SK)

21.9.2020 08:38 ( 3 dní dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

Rychle a bezproblemove vybavenie. Spolahlivy obchod


Jozef J. (SK)

20.9.2020 09:34 ( 4 dní dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

Je to výhoda, že po zaplatení si hru stiahnete a hráte. Nečakate kedy príde, a nie sú žiadne starosti.


Tomáš Š. (SK)

17.9.2020 10:39 ( 7 dní dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

  • Cena. Rýchlosť a komunikacia