Nový Watch Dogs Legion
Nový Watch Dogs Legion

Nový Watch Dogs Legion

| 114 x

Watch Dogs Legion

  • Fantasticky spracovaný Londýn budúcnosti
  • Možnosť meniť hlavných hrdinov
  • Graficky vyzerá skvele
  • Štýlový soundtrack

Tretí diel mestskej akcie Watch Dogs má k dokonalosti naozaj ďaleko, napriek tomu stojí za vyskúšanie. Jeho spracovanie Londýna budúcnosti je totiž tak detailné a lákavé, že mu odpustíte aj trochu slabšiu príbehovú kampaň. Možnosť zahrať si za ktoréhokoľvek z deviatich miliónov jeho obyvateľov potom skrýva nekonečné množstvo zaujímavých situácií.

Hlavným ťahákom nových Watch Dogs napodiv nie je toľko propagovaná možnosť ovládať každú postavu, ktorú v ich svete zbadáte. Ostatne koncept "prevteľovanie" nie je tak revolučný, v trochu obmedzenejšej miere už s ním kedysi experimentovali napríklad tituly ako Omikron: Nomad Souls alebo Messiah.

Áno, možnosť zahrať si za tak neobvyklé charaktery, ako je senilná dôchodkyňa alebo svalnatá černošská aktivistka s demolačným kladivom asi inde nedostanete, čoskoro však zistíte, že na tom vlastne moc nezáleží. Rozdiely medzi ich schopnosťami a vlastnosťami sú síce nespochybniteľné, no žiadny zásadný posun to však neprináša. Či už si vyberiete kohokoľvek, stále to bude len klasická mestská akcia s dôrazom zakrádania.

Dej je zasadený do Londýna, nie príliš vzdialený od budúcnosti, ktorý trpí pod prísnym dozorom bezpečnostných služieb nefunkčnej polície. Všetci občania sú špehovaní pomocou komplexnej siete sledovacích technológií, napriek tomu hackerská organizácia DeadSec dokáže behom jedinej noci spáchať hneď niekoľko teroristických útokov. Už tak prísne bezpečnostné opatrenia sa ešte viac utiahnu až do tej miery, že hliadkujúci vojaci dostanú právomoc použiť bez súdu aj donucovacie prostriedky. Inak povedané, môžu na ulici beztrestne zastreliť každého, kto sa im znepáči. Vašou úlohou nie je nič iné ako očistiť dobré meno DeadSecu, naverbovať čo najviac ľudí a rozložiť vládnuci režim od základov.

Väčšinu času budete tráviť v infiltrovaných zabezpečených komplexoch. Široká paleta technologických vymožeností vám dáva veľa možností, lenže aj keď je hackovanie bezpečnostných kamier či používanie na diaľku ovládaného robota schopného preliezať úzke šachty celkom zábavné, žiadny výrazný posun od predchádzajúcich dielov tu nenájdeme. To isté platí o prestrelkách založených na skrývaní sa za prekážkami. Remeselne zvládnutý štandard, ktorý neurazí, ale ani nenadchne.

Možnosť permanentnej smrti ide kedykoľvek vypnúť, prídete tak o úplne zásadný prvok hrateľnosti. Absolvovať celý príbeh len za jedného hrdinu je proti samotnej podstate hry. Ono vôbec, keď sa rozhodnete nepristúpiť na filozofiu autorov a budete hrať rovnako ako každú inú mestskú akciu, nájdete veľa dôvodov, prečo Watch Dogs vysmiať. Tá zhruba dvadsaťhodinová príbehová kampaň nie je sama o sebe ničím extra zaujímavá, nepovinné misie sú väčšinou len generické, zapnutá navigácia vás ochudobní o starostlivé preskúmavanie mesta. Ak si zapnete jednoduchú obťažnosť a budete ignorovať všetky prepracovanie sociálne väzby medzi vašimi hrdinami, zostane len ďalší generický open world od Ubisoftu.

Watch Dogs: Legion mi dalo veľa skvelých okamihov, väčšina z nich však vyplynula len z perfektne vytvoreného mesta. Zatiaľ čo počas predpripravených misií som nevidel nič zaujímavé, náhodné situácie vznikajúce len tak pri voľnom prechádzaní ulicami si budem pamätať ešte dlho. Ide o fantasticky urobenú simuláciu mesta a víziu budúcnosti, len hru si musíte domyslieť sami.

Pozrite si trailer:

A teraz do akcie! Pozrite si ako hra vyzerá z pohľadu gameplayu:

DIGIHRY SCORE:

GRAFIKA – 9/10   

HRATEĽNOSŤ -  6/10     

NÁŠ DOJEM -  6.5/10   

CELKOVÉ SKORE – 7.1/10

Recenziu napísal Lukáš Jurík.

 


Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať


Martin B. (SK)

23.1.2021 10:42 ( 1 deň dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

bez problémov


Marek K. (SK)

22.1.2021 08:17 ( 2 dní dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

  • super cena a rychle dodanie, komunikacia na jednotku

Jaroslav M. (SK)

22.1.2021 08:08 ( 2 dní dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

  • Rýchla reakcia aj pri technickej nejasnosti
  • Ochota pomôcť po telefóne aj večer