Peckový Super Mario
Peckový Super Mario

Peckový Super Mario

| 33 x

Super Mario 3D World + Bowser's Fury

  • Vynikajúca 3D skákačka
  • Špičková hra s úrovňou
  • Pobaví sólo aj vo viacerých ľuďoch
  • Nový prídavok Bowser's Fury poteší

 

V Super Mario 3D World sa s Mariom, Luigi, Toad a Peach vydáme do kráľovstva Sprixie, aby sme zachránili drobné víly - princezné, ktoré Bowser uväznil do pohárov. Hra vyšla už v roku 2013 na Wii U, kde zožínala jednu vysokú známku za druhou a po práve sa s takmer šiestimi miliónmi predanými kusmi stala druhou najpredávanejšou hrou na Wii U. Len pre poriadok, prvé sú preteky Mario Kart 8, ktoré ovládli aj Switch. Štruktúra Super Mario 3D World je prostá. Máme tu mapu sveta, z ktorej sa vstupuje do jednotlivých úrovní. V tých sú ukryté tri zelené hviezdy a pečiatka, ktoré sa používali v dnes už nefunkčnej sociálnej sieti Miiverse. Novo nájdu využitie v Snapshot režime, kedy si nastavíte scénu, vyberiete filter, aplikujete pečiatku a zaobstaráte ten najkrajší screenshot na svete.

Návrh úrovní je vo väčšine prípadov úplne špičkový. Každá má nejakú tému a myšlienku. Raz to môžu byť otočné plošinky reagujúce na skok, inokedy hráme pod vodou či sa obraz automaticky posúva a na nás je, aby sme doslova nevypadli z diania. Alebo strašidelné sídla - tie sú plné duchov, nástrah či ilúzií. V jednej z variant sa napríklad premeníme na lampáše, aby sme si poradili s väčším množstvom duchov. Zakaždým sa tak tešíte, čo si na vás hra pripravila. Toto je skrátka prvá trieda a dôvod, prečo mám sériu Super Mario tak rád. Potom sú tu mini-bossovia po ceste a samozrejme regulárny bossovia na konci každého sveta. Boss fighty nie sú nejako krvavo ťažké, skôr zábavne pojaté. Keď prídete na to, čo robiť, máte skoro vyhraté.

My sme si doma užili kopec srandy aj pri opätovnom prechode niektorých úrovní práve za účelom zisku hviezd. Vždy vidíte, ktoré z troch hviezd vám chýbajú. Podľa toho môžete zhruba určiť, v ktorej časti úrovne sa nachádzajú. A vzhľadom k tomu, že hra je celkom návodná, väčšinou nie je taký problém všetky pozbierať. V každom svete je ešte mysteriózny domček, ktorý obsahuje v rýchlom slede minimálne päť výziev. A za každú splnenú je hviezda. Hernú dobu ešte slušne predlžujú bonusové svety.

Úplná novinka, ktorá v pôvodnej verzii nebola, je nová kampaň Bowser 's Fury. Tá je dostupná priamo z hlavného menu a nie je nijako naviazaná na postup v základnej hre. Sily tu spojí Mario a Bowser Jr, ktorého otecko je trochu horší ako normálne. Áno, je to nečakané spojenectvo, ale všeličo prezrádza Bowserova zlovestná vizáž. Prídavok je poňatý úplne inak ako Super Mario 3D World, a to formou otvoreného sveta. V ňom sa snažíme aktivovať mačacie oltáre, ktoré nás premenia na Giga Cat Maria, ktorý sa môže postaviť celkom desivému Fury Bowserovi. Počas hrania sa čas od času zmení počasie, kedy potemnie obloha, začnú padať meteority a Fury Boswer na vás zaútočí. To pôsobí spočiatku dosť desivo. Nám nezostáva než uhýbať a chvíľu všetko prečkať bez straty kvetinky. Alebo ešte lepšie, zúrivosť Boswera nasmerovať na debny, ktoré môže rozbiť len on.

Kým Super Mario 3D World ponúka hranie až pre štyroch, Bowser 's Fury si užijú aj dvaja, a to ešte nie plnohodnotne. Všetku prácu musí obstarať Mario, zatiaľ čo jeho pomocník Bowser Jr. len pomocník. Keď hráte sólo, môžete si nastaviť, ako veľmi vám má Bowser Jr. pomáhať. Najväčší tvrďáci samozrejme hrajú bez pomoci. Juniora sa môže chopiť aj druhý hráč, ktorý poletuje okolo a vypomáha, ale taká zábava to nie je. Všetko musí rovnako oddrieť Mario.

Na záver, hra pôsobí štýlovo a je zábavná ako všetky Mario hry ktoré priam milujeme!

 

Pozrite si trailer:

A teraz do akcie! Pozrite si ako hra vyzerá z pohľadu gameplayu:

 

DIGIHRY SCORE:

GRAFIKA – 9/10   

HRATEĽNOSŤ -  10/10     

NÁŠ DOJEM – 10/10   

CELKOVÉ SKORE – 9.6/10

Recenziu napísal Lukáš Jurík.

 

Super Mario 3D All Stars

Nintendo Switch

Fyzická kópia - skladomFyzická kópia - skladom
47.40
Hodnotenie digiplayers: (1)

Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať


Kristína J. (SK)

6.5.2021 11:03 ( 17 hod dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

  • Rýchlosť doručenia
  • Darčeky

Arpád M. (SK)

5.5.2021 10:06 ( 1 deň dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

  • moc drahé
  • platobná brána neni bezpečná

Karel V. (CZ)

30.4.2021 08:07 ( 6 dní dozadu)
[Hodnotenie z Digihry]

  • Rychlost dodání