Phil Spencer: v budúcnosti prinesieme viac hier na PlayStation aj Nintendo
Phil Spencer: v budúcnosti prinesieme viac hier na PlayStation aj Nintendo

Phil Spencer: v budúcnosti prinesieme viac hier na PlayStation aj Nintendo

Letné herné prezentácie sprevádzajú tiež zaujímavé rozhovory, ktoré s obľubou rozdáva aj šéf Xboxu. V jednom z nich Phil Spencer pre IGN potvrdil, že v budúcnosti príde viac Xbox exkluzivít aj na iné platformy. Mal tým teda na mysli PlayStation aj Nintendo. Toto rozhodnutie odôvodňuje tým, že v ňom vidia prínos pre jednotlivé značky. Zároveň vnímajú na hráčoch, že sú radi, keď si môžu ich hry zahrať na svojej platforme, aj keď je iná než Xbox či PC.

 

Ako príklad uvádza DOOM, ktorý na Xbox prezentácii zažiaril v novom pokračovaní s podtitulom Dark Ages. Spencer tvrdí, že ide o značku s dlhou históriou na mnohých platformách. Vníma ho ako sériu, ktorú si zaslúžia hrať všetci hráči. Aj preto DOOM Dark Ages vyjde nielen na PC a Xbox, ale aj na PS5. Tam aktuálne z portfólia Microsoftu dorazí tiež Call of Duty: Black Ops 6 a Diablo IV expanzia Vessel of Hatred. Podľa slov šéfa Xboxu by sa však tento zoznam mal do budúcna len rozširovať. Z aktuálnych Xbox exkluzivít sú na ďalších platformách dostupné zatiaľ Hi-Fi Rush, Sea of Thieves, Pentiment či Grounded. 

 

Zdroj:

 


Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať


Matěj L. (CZ)

28.5.2024 12:23 ( 17 dní dozadu)
[Hodnotenie z Digihry]

Balíček přišel do 2 dnů, přibalený dárek potěšil :)

  • Ceny
  • Rychlost dodání

Marek M. (SK)

25.5.2024 20:01 ( 20 dní dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

  • Elektronický kód prišiel automaticky
  • Takže nebol žiadny problém s doručením ani komunikáciou :)

Maroš Z. (SK)

23.5.2024 13:30 ( 22 dní dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

Objednávku bola zrušená zo strany obchodu s tým, že mi vrátia peniaze na kartu, pretože objednaný tovar bol nedostupný. Peniaze mi však zatiaľ naspäť neprišli, ale zatiaľ to je iba 4 dni tak ešte čakám.