Pokračovanie DOOM Eternal
Pokračovanie DOOM Eternal

Pokračovanie DOOM Eternal

| 47 x

DOOM ETERNAL: THE ANCIENT GODS, PART ONE

  • Svižná hrateľnosť
  • Napínavé pokračovanie
  • Zaujímavé lokácie
  • Ťažšia obtiažnosť

Nie, nie ste neschopní. Fakt, že asi 90 sekúnd po spustení The Ancient Gods, Part One už ležíte v kaluži vlastnej krvi a začínate nanovo. No nie je to tak úplne vaša vina. Vývojári z id Software totiž už tak solídnu obtiažnosť DOOM Eternalu ešte viac nadopovali. Je to, ako keby ste práve dohrali pôvodnú hru, ona neskončila a plynule nadviazala na ďalšiu, zase o niečo ťažšiu úroveň.

Akurát s tým rozdielom, že ste si dali polročnú pauzu, zabudli na rozloženie kláves a teraz dostávate na frak. Síce máte kompletný arzenál aj upgrady, ale to v prvých momentoch vedie akurát k tomu, že si pomýlite Ballistu s BFG-9000 a na bandu trápnych Arachnotronov vypálite svoj najcennejší projektil ...

Doom Eternal si znepriatelil časť fanúšikov tým, že bol tak trochu prekombinovaný. Okrem štandardných zbraní riešite ešte plameňomet, glory killy, dva druhy granátov, double jumpy, úskoky, dva rôzne módy streľby, runy, skákacie hrazdy a nakoniec aj meč. A to sa v prvom DLC rozhodne nemení.

The Ancient Gods plynule nadväzuje na pôvodnú hru a opäť sa až nezvyčajne venuje príbehu.

Každá druhá potýčka skôr ako obyčajnú prestrelku z Eternalu pripomína extra hutné Slayer Gates. Snáď nikdy v novodobej histórii Dooma som v jednej aréne nečelil toľkým démonom naraz. Párkrát ma partia Cyberdemonov zatlačila do kúta a ja som sa cenné dve, tri sekundy nedokázal ani pohnúť z miesta. Všetci pritom vieme, že čas sa v Doomovi nepočíta na sekundy, ale na stotiny - že počas jedného skoku "glorykillnete" kľudne aj dvoch Cacodémonov.

Keď už je reč o frustrácií, pamätáte na Maraudera? Pekelného rytiera so sekerkou, psiskom a štítom, ktorého išlo zraniť iba pri zablysknutí jeho zelených očiek? Tak ten je samozrejme späť. A občas si k sebe dokonca vezme kamoša ????

The Ancient Gods vám nedá vydýchnuť. Ten pokoj pred búrkou, kedy vstúpite do arény, rozhliadate sa okolo, zbierate muníciu, doplňujete zásoby nafty do motorovky a praskáte kĺby tesne predtým, než aktivujete portál s démonmi, je na nezaplatenie. Následne sa strhne peklo a vy nevydýchne, kým neodlúpnete posledný kus mäsa z tela Hell Knighta.

Pozrite si trailer:

A teraz do akcie! Pozrite si ako hra vyzerá z pohľadu gameplayu:

DIGIHRY SCORE:

GRAFIKA – 9/10   

HRATEĽNOSŤ -  9/10     

NÁŠ DOJEM –  9.5/10   

CELKOVÉ SKORE – 9.2/10

Recenziu napísal Lukáš Jurík.


Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať


Milan V. (SK)

30.11.2020 10:54 ( 2 dní dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

  • rychlost

Dalibor K. (CZ)

28.11.2020 17:51 ( 3 dní dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.cz]

  • Okamžité doručení

Filip H. (CZ)

28.11.2020 17:22 ( 3 dní dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.cz]

Vše ok, rychlé a spolehlivé dodání. Doporučuji!

  • Dobré ceny, rychlé dodání
  • není