Spoznajte svet Anthem: TIPY pre nováčikov
Spoznajte svet Anthem: TIPY pre nováčikov

Spoznajte svet Anthem: TIPY pre nováčikov

Brána do herného sveta novinky od BioWare - Anthem sa oficiálne otvorí 22. februára 2019. Pri tejto príležitosti sme dali dokopy pár tipov, aby bol pre vás vstup do Anthem čo najpríjemnejší a herný zážitok čo najlepší. Zahrať si ju môžete s partiou hráčou, ale aj ako singleplayer. 

  1. #Svet Anthem - príbeh
  2. #Bojové obleky - javelin
  3. #Ktorý si vybrať?
  4. #Spolupráca je kľúčová

 

Svet Anthem - príbeh

Fanúšikovia sci-fi sa môžu tešiť na nepredvídateľný svet plný nebezpečenstva a mutácií, ktoré ohrozujú ľudstvo. V skratke by sa dalo povedať, že hlavnou myšlienkou je boj dobro vs. zlo, kde prioritou je prežiť, ale to by bola škoda, keďže tento príbeh je o dosť pôsobivejší a nechýba v ňom kúsok mystérie. 

Príbeh sa odohráva vo svete, ktorý opustili jeho stvoritelia a ponechali silu "Anthem of Creation" aby donekonečna pretvárala tento svet. Hrdinami sú bojovníci, ktorí čelia  nástrahám a ochraňujú jediné obývané miesto Fort Tarsis. Súboj nebudete zvádzať sami. Chrbát vám bude kryť skupina bojovníkov. Hlavným vybavením je exoskelet - javelin, ktorý si môžete poriadne vyšperkovať. Komunita sa rozrastá a fanúšikovia už pod hashtagom #MyJavelin zdieľajú radosť zo svojich bojových oblekov. Tvorcovia navyše sľubujú postupné rozšírenie herného sveta. 

Bojové obleky - javelin

Ako ste si už všimli hra prináša rôzne nové pojmy. Kľúčovým prvkom sú pre vás exoskelety javelin. Háčik je v tom, že sa nedostanete ku všetkým hneď naraz. Spolu budete mať postupne k dispozícii 4 exoskelety, pričom prvý z nich dostanete v druhom leveli. Druhý javelin sa vám odomkne v 8. leveli, tretí v 16. leveli a štvrtý v 26. leveli. Každý z nich bude iný. S akým javelinom budete bojovať si musíte vybrať ešte na začiatku každej misie. Prejsť na iný exoskelet nebudete môcť skôr ako neukončíte boj. Poďme sa teda pozrieť na každého zvlásť. 

Ktorý si vybrať?

Colossus javelin je ako tank, jeho devízou sú silné obranné schopnosti. Dokáže prechádzať cez nepriateľov tak aby vytvoril ochranný štít aj nad svojimi spoluhráčmi. Zo štvorice je jediný natoľko robustný aby dokázal zaobchádzať aj s poriadne ťažkými zbraňami.  

Interceptor javelin je agilný, silný majster boja. Tento oblek je ideálny pre tých, ktorí dávajú prednosť rýchlym a presným útokom a následným odrazom nepriateľov predtým, než sa ich čo i len dotknú.

Ranger javelin je vyvážený a všestranný oblek ideálny pre väčšinu herných štýlov. V jeho arzenáli sa nájde niečo pre takmer každú situáciu.

Storm javelin je elegantný bojovník a majster živlov. Ak by ste sa chceli uniknúť pred útokmi ľadu, ohňa či bleskov toto je to čo hľadáte. S týmto bojovým oblekom útočte z relatívne bezpečnej vzdialenosti.

Spolupráca je kľúčová

Schopnosti aj výbava jednotlivých javelinov budú pribúdať podľa vašej úspešnosti. Čím rýchlejšie budete porážať nepriateľov, tým skôr sa dostanete k ďalším schopnostiam. Vo vyššej obtiažnosti nebudú stačiť len zbrane jedného bojovníka. Kľúčová bude tímova spolupráca. Takže budete potrebovať spolupracovať a plánovať útok, aby ste porazili nepriateľov. Máte sa na čo tešiť, hra má 6 úrovní obtiažnosti. 

 


Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať


Marcel S.

21.5.2019 11:39 ( 1 deň dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

Prehľadná stránka, dobré ceny, naozaj efektívná možnosť zaplatiť bankovým prevodom.

  • Rýchlosť dodania

Iveta P.

19.5.2019 20:54 ( 3 dní dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

  • velka spokojnost

Erik M.

16.5.2019 12:10 ( 6 dní dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

  • bol som naozaj veľmi spokojný
  • hry som objednal v nedeľu podvečer a po overení platby som dostal aktivačné kľúče
  • ako nový zákazník som nemusel dlho čakať na overenie prvej platby - do pol hodiny som hry už inštaloval
  • platba okamžitým prevodom je super vec