Sprievodca Far Cry New Dawn: Najlepšie TIPY pre hráčov
Sprievodca Far Cry New Dawn: Najlepšie TIPY pre hráčov

Sprievodca Far Cry New Dawn: Najlepšie TIPY pre hráčov

 Nový Far Cry New Dawn od Ubisoft vyšiel 15. februára 2019. Pokračovanie série nás zavedie do post-apokalyptického sveta, 17 rokov po jadrovej katastrofe. Dej sa odohráva americkekom Hope County, ktoré sa zviecha po bombových náletoch. Tomuto dielu predchádza Far Cry 5, ktorý by fanúšikovia určite nemali obísť. 

 1. #Farebná postapokalypsa
 2. #Lov divokých zvierat
 3. #Nepriateľská základňa
 4. #Budujte svoju základňu
 5. #Zbierajte body
 6. #Vaši spoločníci
 7. #Najlepšie zbrane

 

Farebná postapokalypsa

Áno z traileru ste si určite všimli, že najnovšia časť Far Cry je na postapokalypsu celkom farebná. Ale aj keď sa Hope County v rámci možností zviecha po nukleárnej katastrofe a všetko hrá farbami, zdanie klame a nebude to tam vôbec "ružové". Nepriateské skupiny vedú beštiálne dvojičky Mickey a Lou, ktoré sa snažia prevziať moc nad všetkými zdrojmi, ktoré Hope County ponúka. Vám neostáva nič iné len bojovať.

Lov divokých zvierat

Nezdivočeli len ľudia, ale aj zvieratká. Na vašej ceste stretnete losy, medvede, psov, hady a iné rôzne zmutované tvory, ktoré zabiť nepôjde vždy na prvú ranu. Vyslovene loviť ich nemusíte, ale obrana je na mieste. Užitočné pri obchodovaní vám môžu byť zvieracie kožušiny či mäso. Za nevyhnutný boj s medveďom tak nakoniec môžete neskôr dostať titán.

Na lov sa však môžete vybrať aj cielene, na to aby ste však videli kde na mape sa zvieratá nachádzajú musíte upgradnúť kartografa a potom kúpiť mapu za etanol. Pri love je dobre nájsť nejakú vyvýšeniu, najčastejšie kameň, na ktorý sa môžete postaviť a lepšie strielať. Pomôcť vám môže aj návnada, ktorá zviera privolá. Ťažší oriešok sú monštrá ako bizón, medveď, diviak a puma, ktoré majú na tele vidieteľný oranžový flak, to je ich slabé miesto. 

Nepriateľská základňa

Niektoré úlohy budete musieť vyriešiť po rozlúsknutí jednoduchej hádanky. Čo bude vašou úlohou? Otvárať sa budú pred vami základne nepriateľských skupín, ktoré budete musieť vyhladiť a popritom všetkom myslieť na budovanie vlastnej základne a zbierať rôzne materiály.

Budujte svoju základňu

Jednou z najzákladnejších zložiek v hre je etanol, ktorý slúži ako mena na inováciu vašej základne a na to aby ste mohli odomknúť expedície. Vďaka nemu budete môcť upgradnuť oblasti vo vašej základni či odomknúť lepšie zbrane, autá a iné. Etanol získavate pri prevzatí moci nad nepriateľskými stanovišťami. Systém je nastavený tak, že jedno stanovište môžete poraziť aj viackrát, pričom zakaždým Highwaymen pošle ťažších súperov takže poraziť ich bude zložitejšie, ale dostanete za to väčšiu odmenu.  

Zbierajte body

Body sú dôležité pre obnovenie zbraní, ale napríklad vám vedia zvýšiť kapacitu pľúc, čo sa hodí nielen pri behu, ale aj pri zadržiavaní dychu pri ostreľovaní. Získate ich pri oslobodení zajatcov, pri zvrhnutí základne nepriateľa bez toho aby vás prichytili alebo pri zneškodnení určitého množstva nepriateľov špecifikou zbraňou. Na začiatku hry vám poslúži na zber bodov aj stiedanie zbraní pri zneškodňovaní cieľa. Body môžete zbierať do nekonečna. 

Vaši spoločníci

Na výber budete mať 8 spoločníkov, ktorí sa k vám môžu pridať popri vašej ceste objavovaním postapokalyptickej Hope County, ich mená sú Horatio, Pastor Jerome,  Gina Guerra, The Judge - Hunter, Hurk, Nana – Sniper, Carmina Rye  a váš najvernejší štvornohý prieskumník - pes Timber, ktorý môže byť naozaj veľmi užitočný. Dokáže označiť protivníka, ale aj miesto kde sa nachádzajú materiály, ktoré môžete zbierať. Ak ho chcete, stačí zamieriť na mape do Meatfort. Tam budete musieť zabiť pár ľudí a vypustiť pár psov a Timber bude váš po zvyšok hry. 

Najlepšie zbrane

Brokovnica Spas 12 - využijete ju najmä na krátke a stredné vzdialenosti. Dokáže aj po zuby ozbrojených nepriateľov roztrhať na kusy.

Sniper SA 50 - majte po ruke keď budete potrebovať strieľať a neminúť z veľkej vzdialenosti, možno ju oceníte viac než MBP 50, kvôli chaotickéhomu pohybu kurzora pri nabíjaní zbrane

BP2 - sa vám zíde, keď budete presne vo vzdialenosti ďaleko na brokovnicu alebo blízko na sniperku. No a 800 výstrelov za minútu, hovorí už samo za seba. Aj keď by ste nechceli, trafíte. 

Luk - Lucky shot - táto zbraň sa vám zíde napríklad pri love zvierat, keď nechcete robiť hluk, ale napríklad aj vtedy ak chcete niečo vyhodiť do vzduchu. Dá sa totiž nabíjať rôznou muníciou, takže aj tento luk vie narobiť poriadne divadlo. 

Rat 4 - najhlučnejšia zbraň v celej hre - poslúži na všetko čo budete potrebovať dostať dolu k zemi. 

Vector 45 - využite všade, kde zlyhajú ostatné zbrane. Poskytuje 3 režimy, veľmi presná zbraň, ktorá za minútu vystrelí 1200 nábojov s rýchlym prebíjaním odvedie vždy dobrú prácu. 

Na záver jeden užitočný a jednoduchý tip k používaniu zbraní. Ak sa vám stalo, že ste zasiahli sniperom len helmu, nabite do zásobníku Armor-piercing náboje, ktoré prejdu helmou aj hlavou nepriateľa a postačí vám len jedna guľka. 

Ak ste ešte nehrali, skúste aj Far Cry 4Far Cry 3 alebo Far Cry Primal.


Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať


Marcel S.

21.5.2019 11:39 ( 1 deň dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

Prehľadná stránka, dobré ceny, naozaj efektívná možnosť zaplatiť bankovým prevodom.

 • Rýchlosť dodania

Iveta P.

19.5.2019 20:54 ( 3 dní dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

 • velka spokojnost

Erik M.

16.5.2019 12:10 ( 6 dní dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

 • bol som naozaj veľmi spokojný
 • hry som objednal v nedeľu podvečer a po overení platby som dostal aktivačné kľúče
 • ako nový zákazník som nemusel dlho čakať na overenie prvej platby - do pol hodiny som hry už inštaloval
 • platba okamžitým prevodom je super vec