Starý, dobrý Battlefield
Starý, dobrý Battlefield

Starý, dobrý Battlefield

Battlefield V

  • Krásna grafika
  • 6 hodín kampane
  • Multiplayer
  • Podpora RTX

 

Battlefield 5 sa otvára slávnostným prológom, v ktorom hráte za sériu odsúdených vojakov, ktorí zomierajú čoraz hroznejším spôsobom. Predpokladám, že hra má v úmysle vyvolať márnosť a hrôzu vojny. Ale v hre, kde môžete nosiť plynovú masku Union Jack, vyskočiť z lietadla vo vzduchu, pristáť na nohách a potom udrieť nacistu cez hlavu kriketovou pálkou, je pecka. Zdá sa, že vývojár DICE sa nedokáže rozhodnúť, či je vojna peklo, alebo je pekelne cool. Chaotické bojisko nie je v žiadnom prípade presnou kópiou skutočnej vyčerpávajúcej vojny. Švédske štúdio musí brať za skutočnosť, že ich hra je naozaj len zábavná strieľačka. A majú pravdu. Táto hra to robí najlepšie. V strede hasičského zásahu, s lietadlami hučiacimi nad hlavou, s tankami obkľučujúcimi bojisko a snipermi odstreľujúcimi z diaľky, môže byť Battlefield 5 naozaj vzrušujúci. A husté, detailné mapy len zvyšujú chaos, najmä post-apokalyptický pocit, ktorý je aplikovaný medzi zničenými zrúcaninami bombardovaného Rotterdamu. So 64 hráčmi, ktorí spolu bojujú, je to ohromná zábava. Návrat do druhej svetovej vojny tiež prináša spomienky na prvú vlnu hier Battlefield.

Battlefield V ponúka na štarte osem máp a ak nieste fanúšikom rozsiahleho labyrintu identických nezariadených bytov v Rotterdame, ostatných sedem máp je celkom príjemných. Fjell 652 sa koná na nórskej hore vo vysokej nadmorskej výške s výhľadom na celú mapu Norviku a je vystavený intenzívnym a atmosférickým snehovým búrkam. Twisted Steel je postavený okolo mohutného mosta, ktorý slúži ako veľkolepý orientačný bod a aj ako funkčný mechanizmus na pridanie lineárneho jazdného pruhu do známeho otvoreného prostredia mapy, ktoré je posiate vidieckymi dedinami. Budova je špeciálnym začlenením do mapy, ale má oveľa menší vplyv na hranie hry, ako som čakal. Opevnenia môžu byť konštruované na akejkoľvek mape a sú situačne užitočné.

Battlefield 5 je dobrá hra, ale nie perfektná. Multiplayer môže byť veľkou zábavou, keď nájdete správny server a single-player osvetlí časti druhej svetovej vojny, ktoré nie sú vo verejnom povedomí. Multiplayer a niekoľko rovnakých starých problémov však znamenajú, že by som chcel, aby sa táto mega vojnová hra, trochu viac zmenila.

 

Pozrite si trailer:

A teraz do akcie! Pozrite si ako hra vyzerá z pohľadu gameplayu:

 

DIGIHRY SCORE:

GRAFIKA – 9/10   

HRATEĽNOSŤ -  7/10     

NÁŠ DOJEM -  8/10   

CELKOVÉ SKORE – 8/10

Recenziu napísal Lukáš Jurík.

 


Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať


Pavol F. (SK)

1.6.2020 08:04 ( 1 deň dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

  • Rýchlosť, komunikácia
  • Žiadne

Alexander K. (SK)

27.5.2020 11:15 ( 6 dní dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

  • Rýchlosť dodania
  • Ceny
  • Prehľadnosť stránky

Oskar S. (CZ)

26.5.2020 20:01 ( 6 dní dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.cz]

  • objednávka vyřízená ihned, klíč jsem obdržel během hodiny