Strážcovia Galaxie sú rýdza zábava
Strážcovia Galaxie sú rýdza zábava

Strážcovia Galaxie sú rýdza zábava

| 342 x

Marvel's Guardians of the Galaxy

 

 • Rýdza zábava bez akejkoľvek „vatičky“ navyše
 • Sympatické postavy, ktoré dostávajú dosť priestoru
 • Podarená grafika aj soundtrack
 • Ja som Groot
 • Žiadny multiplayer, mikrotransakcie ani DLC

 

Ide o zástupcu žánru, ktorý je dnes už bohužiaľ veľmi vzácny – priamočiaru „zážitkovku“, s videoherňou obdobou hollywoodskych blockbusterov. Jej najväčšia sila je v tom, že neobsahuje žiadnu vypchávkovú vatu, ktorá by umelo naťahovala hernú dobu.

Strážcovia Galaxie pritom nerobia nič, čo by sme už nevideli mnohokrát. Ide o klasickú akčnú adventúru, kedy na svet nazeráte spoza ramien hlavnej postavy a prísne naskriptovanou cestou k cieľu striedavo riešite ľahké hádanky a bojujete s nepriateľmi. Samotné súboje pritom príliš podarené nie sú. Odohrávajú sa v menších arénach, nepriatelia toho vydržia až veľa a celé sa to pomerne zle ovláda. Pýtate sa, ako môže byť akčná hra, ktorá nemá zábavne spracovanú akciu, tak dobre hodnotená? Je to kvôli štvorici postáv, ktoré vás po väčšinu času sprevádzajú.

Medzi hlavnými hrdinami funguje unikátna chémia a oni prakticky po celú hru nezavrú ústa. Máme tu množstvo klasických neinteraktívnych filmčekov, ktoré posúvajú dej. Oveľa dôležitejšie pre celkovú atmosféru sú však neustále komentáre a vzájomné podpichovanie párty kamarátov. V boji sú ovládaní umelou inteligenciou a len z času na čas je možné použiť ich špeciálne zručnosti, zato pri pobehovaní po okolitom svete sú nenahraditeľní. Aj klasické blúdenie stereotypnými chodbami vesmírnych staníc vďaka nim nenudí, naopak pôsobí nevídane naživo. Ľahkou nevýhodou tohto prístupu je, že vám občas nejaký ten vtip utečie, a pokiaľ navyše neviete slušne anglicky, podstatná časť herného kúzla vám bude odopretá. Stíhať čítať titulky sa totiž nedá.

Scenár hry tu nemá zmysel riešiť, sám o sebe nie je ničím výnimočným, dôležité však je, že vás zavedie do mnohých rôznych prostredí. Každá zo šestnástich kapitol tvorí vlastný príbehový oblúk, čo autorom umožňuje jednoducho meniť tempo hry. Niekedy sa pokocháte cudzokrajným prostredím a riešite environmentálne hádanky, o chvíľu neskôr zase v nepriateľskej základni podstupujete súboj za súbojom, za čo ste potom zase odmenení takmer adventúrnym pobehovaním po futuristickom meste.

Podstatnou časťou zážitku je aj skvelé technické spracovanie. Grafika vyzerá nádherne a od pohľadu draho, či už čo sa týka detailov tvárí, tak aj spracovania exotických svetov. Čestnú zmienku zasluhuje aj bohatý soundtrack, ktorý je zložený z hitov 80. rokov. Pesničky si môžete ľubovoľne púšťať z rádia vo svojej lodi, ktorá slúži ako akýsi húb medzi jednotlivými misiami.

Nie, Marvel's Guardians of the Galaxy nie sú nijako objavnou hrou, ktorá by sa vám natrvalo odtlačila do mozgu. Naopak ide o rýdzo spotrebný zážitok v štýle napríklad série Uncharted. Lenže kto hovorí, že zábava musí byť múdra a obohacujúca? Podobných titulov, ktoré nijako neplytvajú hráčovým časom, vychádza v poslednej dobe absolútne minimum, takže pokiaľ ku komiksovej predlohe nemáte ťažkú averziu (ľahká averzia nevadí, sám som príkladom), nemali by ste si túto hru nechať ujsť.

 

Pozrite si trailer:

A teraz do akcie! Pozrite si ako hra vyzerá z pohľadu gameplayu:

 

DIGIHRY SCORE:

GRAFIKA – 9/10   

HRATEĽNOSŤ -  7/10     

NÁŠ DOJEM – 8/10   

CELKOVÉ SKORE – 8/10

Recenziu napísal Lukáš Jurík.

 


Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať

Mass Effect je späť

16.7.2021 16:40   |   415 x   |  
Mass Effect je späť

Mass Effect Legendary Edition   Veľa obsahu za cenu jednej hry Aj na dnešnú dobu solídna grafika Jeden z najepickejších príbehov v histórii videohier ...Miroslav B. (SK)

7.12.2021 10:02 ( 1 deň dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

Odporúčam :)

 • Tovar skladom
 • Dobrá ponuka
 • Dobré ceny
 • Rýchle doručenie
 • Darček k objednávke (v mojom prípade promo materiály k hrám - plagát, zápisník, pohľadnice)

Katarína G. (SK)

7.12.2021 07:41 ( 1 deň dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

 • Bola to pre mňa 1. skúsenosť s týmto obchodom, milo prekvapila a verím, že to nie je môj posledný obchod s touto spoločnosťou

Viktória H. (SK)

6.12.2021 08:21 ( 2 dní dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

Nastala malá chybička v popise inštalácie produktu, avšak hned ju riešili, cca do 5 min. Mi prišiel mail, poskytli mi podporu a mohla som sa na nich spoľahnúť s celou inštaláciou.