The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom
The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

| 84 x
 • Chytí a nepustí
 • Skvele navrhnuté hádanky
 • Nové schopnosti
 • Stále úžasný herný svet

 

Začínate ako polonahý elf s magickou rukou, ktorý uviazol na ostrove na oblohe. O desiatky hodín neskôr ste ten istý elfský chlapík, teraz oblečený v bizarných odevoch, ktoré ste našli v jaskyniach alebo kúpili od remeselníkov v odľahlých dedinách, nosíte pri sebe nesúrodý arzenál zábavných zbraní, ktoré ste vylovili z ruín alebo spojili z kameňov a palíc, a ste plný príbehov o svojich mnohých nešťastných príhodách. Tears of the Kingdom vám ponúka cestu, po ktorej sa môžete vydať, ak chcete, ale zistil som, že je nemožné vydržať na nej dlho bez toho, aby ste sa dostali k vylomeninám.

Pocit slobody je tu opojný. Kráľovstvo Hyrule je rozľahlé a plné rozptýlení a možnosť voľne sa pohybovať medzi oblohou a zemou dole je vzrušujúce a nikdy sa neopotrebuje. Ide o naplnenie prísľubu, ktorý pred mnohými rokmi naznačila hra Zelda: Skyward Sword. Tears of the Kingdom však ponúka aj doteraz nepredstaviteľnú mieru slobody, pokiaľ ide o to, ako sa postavíte k mnohým výzvam. Magická ruka hrdinu Link vám umožní zdvihnúť, premiestniť a zlepiť takmer čokoľvek v hernom svete. Priložte si na štít oslnivé miesto a oslepí nepriateľov, ktorí vás zasiahnu; spojte oko príšery so šípom a ten bude hľadať svoj cieľ. Z vecí, ktoré nájdete ležať na okolí, môžete postaviť plte, vozy, teplovzdušné balóny alebo čudesné rebríky. Množstvo mechanických zariadení - od volantov cez rakety až po pružiny a ventilátory - poháňa tvoje výtvory a umožňuje ti stavať lietadlá, motokáry, katapulty, takmer všetko, čo ťa napadne.

Hranie sa s vlastnoručne vyrobenými výmyslami ma priviedlo k mnohým nečakaným okamihom slávy, ale aj veselosti. Takmer zakaždým vám Tears of the Kingdom na otázku "čo sa stane, keď urobím toto?" odpovedia "niečo zábavné". Raz, uväznený v snehovej búrke na zasneženej vysočine, som zostrojil sane na raketový pohon. Pripevnenie ventilátora na štít zo zvedavosti viedlo k zábavnému stretnutiu s niekoľkými Bokoblinmi, pri ktorom som ich jednoducho odfúkol dozadu zo strechy ich pevnosti. Raketu na plávajúcej plošine som zle nastavil a omylom som z nej vyletel nabok, namiesto toho, aby som sa majestátne vzniesol do vzduchu, ako som plánoval.

V kombinácii s Linkovými zbraňami a schopnosťami tak máte k dispozícii pravdepodobne štyri alebo päť spôsobov, ako pristupovať k takmer každej situácii. Snažíte sa dostať do svätyne na vrchole hory? Môžete na ňu vyliezť a predtým si uvariť niekoľko elixírov, aby ste si udržali rýchlosť a výdrž. Môžete prilepiť niekoľko balónov na plošinu, vyliezť na ňu, zapáliť niekoľko ohňov a stúpať hore. Mohli by ste si na štít pripevniť raketu, priblížiť sa k oblohe a potom plachtiť k cieľu. Mohli by ste vstúpiť do jaskyne na základni a pomocou Linkovej schopnosti Ascend preplávať stropom a vyskočiť niekde inde. Mohli by ste nájsť kus skaly, ktorý spadol z oblohy, prilepiť sa naň a vrátiť čas tak, aby sa priblížil späť k nebu. Je to tak kreatívne posilňujúce a mimoriadne intelektuálne uspokojujúce. Nevedie vás len k vopred určeným riešeniam, ale umožňuje vám vymyslieť vlastné.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom je nepochopiteľným pokračovaním jednej z najlepších hier, aké kedy vznikli. Určite odporúčame!

 

Pozrite si trailer:

A teraz do akcie! Pozrite si ako hra vyzerá z pohľadu gameplayu:

 

DIGIHRY SCORE:

GRAFIKA – 10/10   

HRATEĽNOSŤ -  10/10     

NÁŠ DOJEM – 10/10   

CELKOVÉ SKORE – 10/10

 


Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať


Mario K. (SK)

25.5.2023 08:56 ( 6 dní dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

Nakupoval som prvý krát a všetko prebehlo v poriadku.

 • Cena
 • Prehľadný web
 • Rýchlosť vybavenia objednávky

Miroslav V. (SK)

22.5.2023 18:35 ( 8 dní dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

Rýchle vybavenie objednávky a doručenie aj s darčekom. Samozrejme aj super cena, tovar prišiel originálne zabalený.


Daniela T. (SK)

17.5.2023 17:37 ( 13 dní dozadu)
[Hodnotenie z Digihry]

Úžasný obchod. Vidno, že si vážia zákazníkov.

 • Rýchle dodanie
 • Hra prišla dokonca už v deň vydania
 • Promptná komunikácia
 • Darček k objednávke
 • Nízke ceny
 • Nemám, čo vytknúť