Nová F1 2021
Nová F1 2021

Nová F1 2021

| 58 x

F1 2021

 • Príbehový režim
 • Rozdelená obrazovka
 • Výborná optimalizácia na PC
 • Kariéra pre dvoch hráčov spolu aj proti
 • Rozsiahle možnosti nastavenia a prispôsobenia

 

Príbeh rozdelený do sedemnástich kratších kapitol (závodov) naprieč prológom a dvoma sezónami vám zaberie podľa obtiažnosti asi šesť až osem hodín. Aiden v ňom má čo robiť nielen so svojimi nadmernými ambíciami, ale aj so starým známym arciprotivníkom Devone Buttlerom a so starším tímovým parťákom Casperom Akkermanom. Na štarte si zvolíte jeden z piatich slabších tímov F1, ktorý vám neskôr ponúkne prestup do kráľovskej triedy monopostov. Je však škoda, že sa kampaň viac nevenuje nižším F2 a samotná trojica obtiažnosťou umelých jazdcov je nedostačujúca, pretože nižšie sú až moc ľahké a tá najvyššia zase veľmi obtiažna.

Všetky videá aj telefonáty sa navyše ukladajú, takže aj keď práve nevládnete pevnou angličtinou (titulky sú samozrejme priložené), ľahšie celý dej pochopíte. Len musíte pochopiť, že v tejto kolónke jazdíte spravidla iba rôzne výseky závodov, a ak ich zadanie nesplníte (napríklad vyhrať preteky z hĺbky poľa do niekoľkých kôl), tak ich musíte opakovať do víťazného konca. Druhou zásadnou novinkou je kariéra dostupná aj pre dvoch hráčov, a to ako spolupracovanie v jednom tíme, tak aj súperenie v rôznych pretekoch. Aj keď druhýkrát nechýba rozdelená obrazovka, takto si v nej bohužiaľ nezajazdíte, hranie dvoch hráčov, to ide iba online.

Ak si pamätáte, minulý diel predstavil výber z dvoch jazdných štýlov: Casual a Standard. Teraz ich doplnil ešte náročnejšie štýl Expert, však vo svojej podstate to sú iba prednastavené hodnoty asistencií a správanie hry, ktoré si rovnako môžete sami prispôsobiť. Z pomôcok tento rok už nenájdete poradcu pre tankovanie (Fuel Assist).

Z nových drobných vylepšení by som spomenul nastavenie hlasitosti motorov okolitých vozidiel, nočný režim zvuku, ktorý aj na nízkej hlasitosti zaistí rozlíšiteľnosť rôznych zvukov pri závode. Z grafických efektov pribudol ray tracing. Komunita si priala špeciálnu linku,  správne stopy pre farboslepých, v kamere z kokpitu si teraz môžete namixovať zvuk tak, ako ho počuje jazdec cez prilbu, a pozorní nájdu aj možnosť úplne zakázať tie rozporuplné rozhovory s novinármi. Hlasového sprievodcu nahovoril iný dablér než minule, načo by som znovu pripomenul skvelé a rýdzo praktické vecičky ako podrobné nastavenie pozícií všetkých kamier, voliteľné vyzmizíkovanie stredného nosníka, Halo prstence v pohľade zvnútra, grafický benchmark, podrobné prispôsobenie užívateľského zobrazenia pri jazde (prístrojový panel je v externých pohľadoch teraz uprostred) alebo podrobnú voľbu obtiažnosti od 0 do 110 percent.

Poslednou zásadnou premenou prešiel engine už pred piatimi rokmi (Podpora DirectX 12), od tej doby prakticky stagnuje. Po grafickej stránke je teda F1 2021 na 99 percent úplne totožná ako minulý ročník.

Ak ste spokojní s F1 2020 a vyložene vás neoslovuje príbeh alebo kariéra pre dvoch, tak tento rok vám nič extra zásadného veru neprinesie. Avšak, či ste už nejaký ten piatok o jednotkovej formule nepočuli, tak vám F1 2021, napokon rovnako ako všetci jej nedávni predchodcovia, dodá špičkové formulové preteky, ktoré sú koľkokrát ďaleko dramatickejšie a zaujímavejšie ako tie skutočné.

 

Pozrite si trailer:

A teraz do akcie! Pozrite si ako hra vyzerá z pohľadu gameplayu:

 

DIGIHRY SCORE:

GRAFIKA – 9/10   

HRATEĽNOSŤ -  8/10     

NÁŠ DOJEM – 9/10   

CELKOVÉ SKORE – 8.6/10

Recenziu napísal Lukáš Jurík.

 


Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať


Tomas T. (SK)

22.9.2021 07:27 ( 1 deň dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

 • rýchle doručenie
 • Celkový obsah balenia

Milan P. (SK)

20.9.2021 08:24 ( 3 dní dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

 • všetko prebehlo v poriadku

Ondrej Štepanovský (CZ)

16.9.2021 12:53 ( 7 dní dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.cz]

Maximálna spokojnosť :)

 • Kvalita
 • Spoľahlivosť
 • Rýchlosť doručenia digitálnych produktov na mail (ihneď po zaplatení)
 • Zákaznícky servis
 • Výhodné ceny