Nový Jedi Survivor
Nový Jedi Survivor

Nový Jedi Survivor

| 111 x

Star Wars Jedi: Survivor

 

 • Pútavé pokračovanie príbehu
 • Rôzne bojové štýly
 • Otvorenejšie a detailnejšie svety
 • Úžasná grafika
 • Ešte viac možností prispôsobenia

 

Hra Star Wars Jedi: Survivor stavia na úspešnom vzorci hry Star Wars Jedi: Kestis sa stáva silnejším a vynaliezavejším rytierom Jedi a zároveň zvyšuje stávky a výzvy, ktorým čelí. Vzrušujúce súboje so svetelnými mečmi a fyzikálne náročné plošinové puzzle zostávajú najlepšou súčasťou najnovšej hry Star Wars od spoločnosti Respawn, ale Survivor tentoraz urobí aj veľký obrat v príbehu. Calovo pátranie ho zavedie do nových kútov galaxie, ale najpresvedčivejšia je jeho introspektívna cesta.

Vzhľadom na to, že nie je dôvod, aby ste sa pred spustením Survivora nevrátili a nezačali hrať Fallen Order, veľmi oceňujem, že v pokračovaní začínate s väčšinou schopností a vylepšení, ktoré Cal už získal - nie je tu žiadna otrepaná amnézia ani iný trik typu "Ale nie, moje schopnosti sú preč!", ktorý by vás nútil znovu sa učiť, ako skákať dvojskokom alebo používať Force push či Scomp Link, ktorý umožňuje BD-1 hackovať veci. Okrem toho, že si musíte zaslúžiť späť svoje liečivé kanistre a predĺženie životov na Force bare, je to viac-menej Cal, ako sme ho zanechali pred piatimi rokmi.

Je to príbeh, ktorý dobre plní svoju úlohu: dostane vás od jednej napínavej akčnej scény k druhej. Hneď na začiatku a doslova náhodným pádom sa Cal ocitne v pretekoch o nájdenie niečoho, čo je vlastne mapa k stratenej planéte pokladov. To je veľmi v súlade s predstavou, že je Nathanom Drakeom z univerza Hviezdnych vojen, a vedie to k množstvu zámienok na návštevu starobylých (no, prinajmenšom starých a opustených) komnát s hádankami, pri ktorých riešení musíte použiť svoj dôvtip, Silu a rozšírenú škálu gadgetov. Čo je pre takúto hru dôležité, málokedy máte pocit, že vás tlačí čas, aby ste sa ponáhľali za ďalším cieľom.

Napriek tomu, že ide o vcelku príjemné dobrodružstvo, môj hlavný problém s príbehom spočíva v tom, že takmer každý veľký zvrat je tak silno predznamenaný, že bolo vždy len otázkou, kedy k odhaleniu dôjde. Identity hlavných zloduchov sú zatiaľ tajné a zostanú tu nezverejnené, ale je celkom ľahké ich predvídať na svetelnú diaľku. Je v nich niečo viac, keďže Survivor z veľkej časti úspešne uprednostňuje postavy pred dejom.

Herecké obsadenie, ktoré sa mi tak páčilo vo Fallen Order, je späť v plnej sile a tentoraz sa Cal Camerona Monaghana nedá tak ľahko zatieniť posádkou Mantis. Jeho motivácia sa teraz týka viac než len boja proti Impériu: ide o to, či dokáže žiť život, v ktorom je niečím viac než bojovníkom odboja, zbaviť sa pocitu viny a nájsť domov, ktorý je bezpečný. Jeho cesta po úteku počas Order 66 je v kontraste s tým, čo by mohlo byť, keby mal iné priority a urobil iné rozhodnutia. To mu dáva oveľa väčší charakterový rast, než aký mal ako čisto traumatizovaný utečenec, ktorý sa učí byť Jediom. Jeho rozhodnutia majú väčšiu váhu.

Samozrejme, BD-1 nikdy neopúšťa Calov bok, ale zvyšok posádky má veľmi ľudské dôvody, prečo sa rozišli po Fallen Order a prečo sa teraz opäť stretávajú.

Hra Star Wars Jedi: Survivor si berie to, čo dosiahol Fallen Order, a prechádza s tým cez stenu, potom dvakrát skočí a vo vzduchu sa vrhne priamo do epickej bitky so svetelnými mečmi. Namiesto toho, aby sme sa vrátili na začiatok a znovu začali Calovu cestu ako padawana, je nám zverené ovládanie plnohodnotného rytiera Jedi, z ktorého môžeme vychovať majstra nadľudskej pohyblivosti a fantastického a náročného boja.

S novou sadou väčších, rozmanitejších a hustejšie zaplnených svetov na preskúmanie a nezabudnuteľným obsadením vracajúcich sa postáv rozpráva Survivor príbeh, ktorý je síce predvídateľný, ale stále je zábavné a miestami emotívne sledovať jeho odohrávanie. Odhliadnuc od problémov s výkonom pri spustení, ide o pokračovanie, ktoré robí prakticky všetko lepšie ako originál - ktorý už bol výnimočnou hrou Star Wars. Ak Respawn vytvorí ešte jednu takúto hru, skompletizuje najlepšiu trilógiu Hviezdnych vojen za posledných 30 rokov.

 

Pozrite si trailer:

A teraz do akcie! Pozrite si ako hra vyzerá z pohľadu gameplayu:

 

DIGIHRY SCORE:

GRAFIKA – 10/10   

HRATEĽNOSŤ -  9/10     

NÁŠ DOJEM – 9.5/10   

CELKOVÉ SKORE – 9.5/10

 

 


Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať


Mario K. (SK)

25.5.2023 08:56 ( 6 dní dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

Nakupoval som prvý krát a všetko prebehlo v poriadku.

 • Cena
 • Prehľadný web
 • Rýchlosť vybavenia objednávky

Miroslav V. (SK)

22.5.2023 18:35 ( 8 dní dozadu)
[Hodnotenie z Heureka.sk]

Rýchle vybavenie objednávky a doručenie aj s darčekom. Samozrejme aj super cena, tovar prišiel originálne zabalený.


Daniela T. (SK)

17.5.2023 17:37 ( 13 dní dozadu)
[Hodnotenie z Digihry]

Úžasný obchod. Vidno, že si vážia zákazníkov.

 • Rýchle dodanie
 • Hra prišla dokonca už v deň vydania
 • Promptná komunikácia
 • Darček k objednávke
 • Nízke ceny
 • Nemám, čo vytknúť